• Patronują

Zostały rozdane nagrody w konkursie przygotowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dla uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zwyciężyły: Beata Żbikowska, Karolina Guzewska, Aleksandra Pionk, Julia Koślińska i Anika Samsin-Trzcińska.

27 kwietnia w ośrodku UKE w Boruczy laureatki odebrały nagrody i gratulacje od organizatorów konkursu, pod hasłem Kobiety i dziewczęta w nowych technologiach organizowany był z okazji Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Pytania konkursowe dotyczyły wiedzy o telekomunikacji i prawach konsumenta. Odpowiedziało na nie prawie 400 dziewcząt z całej Polski. Nagrodami były tablety Samsung Galaxy Tab 10.1 i Motorola XOOM 2 Media Edition.

Konkurs, odbywający się w ramach obchodów Światowego Dnia Kobiet i Dziewczyn w nowych technologiach (jako istotnego elementu Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego), zbiegł się z naszym Dniem Otwartym Tylko Dla Dziewczyn. Wspólnie staramy się przyciągąć więcej dziewcząt do branż nowoczesnych technologii i zachęcić do wyboru kierunku studiów związanych z sektorem ICT (Information and Communication Technology).

- O konkursie dowiedziałam się od mojego wychowawcy i postanowiłam sprawdzić swoją wiedzę w temacie telekomunikacyjnym - opowiadała Beata Żbikowska.

- Komunikacja staje się jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, bo bez tego narzędzia nie da się już skutecznie funkcjonować we współczesnym świecie - mówiła Julia Koślińska.

- Tegoroczny Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego przebiega pod hasłem „Girls in ICT" - mówiła Magdalena Gaj, Prezes UKE. - Należy promować większy udział kobiet i dziewcząt w przedmiotach ścisłych. Trzeba zachęcać je do studiowania na politechnikach, czy zachęcać do kształcenia się w liceach technicznych, bo widzimy tam bardzo duży brak dziewcząt. W najbliższej przyszłości miejsca pracy będą tworzone właśnie w takich firmach z branży ICT, jak operatorzy telekomunikacyjni, czy firmy produkujące sprzęt elektroniczny.

W Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE w Boruczy koło Mińska Mazowieckiego uczestniczki mogły zwiedzić wszystkie obiekty znajdujące się na jego terenie wraz z Laboratorium Badań Technicznych oraz stacją kontroli i centrum przetwarzania danych, gdzie wstęp mają wyłącznie uprzywilejowane osoby.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…