Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.
W ramach strefy można było poznać Ambasadorki kampanii (studiujące kierunki techniczne i ścisłe lub pracujące już w branżach technicznych). Dziewczyny chętnie rozmawiały z osobami uczestniczącymi Summitu- o tym, dlaczego wybrały taką ścieżkę edukacji i kariery, co je ekscytuje w tym co robią, jak naprawdę wygląda sytuacja kobiet w tym bardzo zmaskulinizowanym świecie i jak ich uczelnie/firmy wspierają je na tej drodze.
Partnerzy technologiczni przywieźli ze sobą moc atrakcji i wiedzy ze swoich branż. W ramach strefy DNP/DDŚ można było posłuchać prezentacji o crash testach samochodowych (Faurecia/Forvia), innowacyjnych i ekologicznych rozwiązaniach oświetleniowych (Signify) oraz energetycznych (Schneider Electric).
Partner główny akcji - Huawei - przywiózł ze sobą Idea Hub, który umożliwił osobom odwiedzającym przestrzeń DNP/DDŚ zabrania ze sobą pamiątki z wydarzenia, która jednocześnie wspiera promocję kampanii, czyli zdjęcia zrobionego przez interaktywną tablicę z ramką Dziewczyn na politechniki. Odwiedzający mieli też okazję pobrać darmowego e-booka “Kosmos i Malina” - bajki przeznaczonej dla dzieci w wieku 9-12 lat, której celem jest budowanie pewności siebie dziewczynek oraz inspirowanie ich do rozwoju i podejmowania ról przywódczych w branży technologicznej.
Firma Faurecia/Forvia, jako firma z branży samochodowej, przybliżyła osobom uczestniczącym zagrożenia płynące z prowadzenia pojazdu pod wpływem używek dając im możliwość przeprowadzenia takiej jazdy w symulatorze, sprawdzenie swojego refleksu
Signify przedstawił innowacyjne i ekologiczne rozwiązania oświetleniowe, które wspierają gospodarne zarządzanie energią, oszczędzanie i dbają o planetę. Można było zobaczyć m.in.lampy wykonane ze starych sieci rybackich oraz zużytych płyt CD.