• Patronują

W czwartek w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

"Nagroda w kategorii Kobiet w IT została wręczona po raz pierwszy. Jej celem jest uznanie dla osiągnięć i potencjału niezwykłych, odważnych młodych kobiet i dziewcząt. Gratuluję serdecznie "IT for SHE" i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Mam nadzieję że Wasza energia i motywacja będą zarażać całą Europę!" - powiedziała Komisarz Gabriel.

"IT for SHE", powstało dzięki współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i siedmiu firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche, IGT oraz Koalicji Polskich Innowacji. Celem programu” IT for SHE” jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy.

W ramach projektu odbywa się największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewcząt w IT, program wolontariatu, w ramach którego studentki informatyki uczą w lato dzieci we wsiach i małych miasteczkach podstaw programowania i prowadzony jest program mentoringu. W listopadzie 2018 roku odbędzie się w Warszawie największe w Europie wydarzenie dla kobiet działających w dziedzinie technologii - "Women in Tech Summit".

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ramach konferencji "Digital Skills and Job Coalition". Koalicja na Rzecz Pracy i Umiejętności Cyfrowych skupia 300 członków reprezentujących 100 instytucji europejskich, które prowadzą akcje angażujące miliony Europejczyków.

Na konferencji ogłoszono także nowy program UE dla studentów pragnących odbyć praktyki w zakresie nowych technologii w firmach z tej branży "Digital opportunities traineeships". w ramach programu w latach 2018-20 ok. 6 tysięcy studentów z krajów europejskich odbędzie praktyki w takich obszarach jak bezpieczeństwo, aplikacje mobilne, projektowanie produktów medialnych i platform e-learningu. Program finansowany będzie ze środków Horyzont 2020, a wprowadzany w życie w ramach Erasmus+.

Tylko 13% studentów informatyki w Polsce to kobiety. w korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 niedobór ten wyniesie 1 milion. Wprowadzenie większej liczby kobiet na rynek pracy w informatyce może powiększyć europejski PKB o 9 miliardów Euro rocznie.

Strona projektu www.itforshe.pl
Galeria

Więcej informacji: Bianka Siwińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…