• Patronują

30 czerwca mija termin naboru do drugiej edycji programu Nowe technologie dla dziewczyn - pierwszego w Polsce programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Program stypendialny obejmuje w tym roku wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

Nabór do końca czerwca
Do udziału w drugiej edycji programu stypendialnego zaproszone zostały tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i (nowość!) magisterskich, polskich uczelni technicznych. Na aplikacje czekamy do końca czerwca! Zainteresowane dziewczyny mogą je składać przez stronę internetową www.stypendiadladziewczyn.pl

Co zyskają stypendystki?
Stypendystki Nowych Technologii dla dziewczyn otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu - gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie) lub w amerykańskiej siedzibie firmy. Części dziewczyn aplikujących do programu zaoferujemy także jedno ze 100 miejsc na pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach - INSPIRATIONAL BOOT CAMP – WOMEN ICT CAREER (koniec września, Mazury).

Sukces pierwszej edycji
Pierwsza edycja programu okazała się dużym sukcesem - dostaliśmy aż 600 zgłoszeń od kobiet, wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Spośród nich wybraliśmy 20 niezwykle utalentowanych dziewczyn, które dostały stypendium. Duże zainteresowanie programem doprowadziło do poszerzenia listy uczelni - z siedmiu politechnik w pilotażowym roku akcji, do wszystkich uczelni technicznych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W sumie do programu zaproszonych zostało 21 uczelni! Szansę na stypendium zyskają w tym roku także studentki 4. roku studiów inżynierskich i studentki studiów magisterskich.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…