• Patronują

Dziewczyny na Politechniki 2022


Jak co roku tak i tym razem, w WSEiZ przedstawimy Uczestniczkom Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn, wybrane z pośród całego „wachlarza” możliwości, praktyczne zajęcia, w których będą mogły poczuć się przez chwile jak studentki naszej Uczelni.

Zajęcia w formie warsztatów, poprowadzi mgr inż. arch. Mikołaj Michalak – pasjonat technologii BIM, certyfikowany wykładowca programów Autodesk, Mass Modeling, Dynamo oraz tworzenia rodzin w środowisku Revit.

Dziewczyny zapraszamy na warsztaty zastosowania modeli BIM w Architekturze Krajobrazu, który poprzedzi krótka prelekcja o z technologii BIM – Building Information Modeling. Spotkanie zwieńczy Quizie z atrakcyjnymi nagrodami.

Miejsce: Budynek WSEiZ przy ul. Rejtana 16 sala 32

Program:

  • 9.00 – przywitanie uczestników przez Panią Rektor WSEiZ dr Monikę Madej, prof. WSEiZ (lub Prodziekana Wydziału Architektury dr Bogdana Gorczycę, prof. WSEiZ);
  • 9.05 – warsztaty BIM;
  • 11.30 – prezentacja WSEiZ i spotkanie z dziewczynami z Samorządu Studenckiego WSEiZ oraz szybki Quiz o Uczelni z atrakcyjnymi nagrodami;
  • 12.00 – zwiedzanie Uczelni.

dr Monika Madej, prof. WSEiZ, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Drogie Panie!

Warto podjąć studia na kierunkach inżynierskich, ponieważ wykształcenie techniczne oznacza udany start w życie zawodowe i bardzo konkurencyjną pozycję na rynku pracy. Dynamiczny rozwój technologii kreuje potrzebę zatrudniania ekspertów z dyplomami inżyniera – ekspertów takich jak Wy: młodych, dynamicznych i ambitnych kobiet, które będą miały realny wpływ na świat badań i nauki XXI wieku.


Anna Miłosz
absolwentka architektury WSEiZ

Przygoda z architekturą zaczęła się u mnie znacznie wcześniej niż u moich kolegów. Mój dziadek skończył studia na kierunku budownictwo i prowadził firmę budowlaną, której siedziba mieściła się w jego domu. Biuro dziadka było najciekawszym miejscem do zabawy i jak się okazało z biegiem lat, moją inspiracją życiową w wyborze zawodu. Już jako przedszkolak wybrałam tę drogę i konsekwentnie do tego celu dążyłam – zawód architekta w moich oczach od zawsze był zawodem idealnym, lecz dopiero teraz, po ukończeniu studiów z tytułem magistra oraz po kilku latach pracy w zawodzie, jestem w stanie uargumentować to przekonanie. Dlaczego zawód architekta w moich oczach jest zawodem idealnym? Architektura łączy w sobie pierwiastek twórczy i inżynierski. Pozwala na rozwój w zakresie przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka, gdzie istotne jest dostrzeganie zjawisk fizycznych i umiejętność wykorzystywania pewnych zależności w projektach. Jednocześnie architektura bazuje na możliwościach twórczych umysłu – ma swoje źródło w wyobraźni architekta.


Elżbieta Peda

Punkt informacyjny
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania

Elżbieta Peda
tel. 603 618 188
marketing@wseiz.pl