• Patronują

Program

7 kwietnia 2022r.


Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Wydarzenia zorganizowane w ramach w 15. jubileuszowej edycji ogólnopolskiej akcji Dziewczyny na politechniki. Udział w tegorocznych warsztatach to wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, jak i gdzie w studenckich kołach naukowych na PŁ powstają gry, roboty, pojazdy ekologiczne i ekokosmetyki. W wydarzeniu biorą udział najprężniej działające koła naukowe, odnoszące sukcesy na arenie międzynarodowej. Warsztaty poprowadzą studentki i studenci, pod okiem wykładowców.

  1. Biuro Karier PŁ warsztaty „Pierwszy krok do kariery zawodowej – czyli jak wybrać odpowiedni kierunek studiów” godz. 10-12.

Zapraszamy na warsztaty, które przygotują Was do świadomego wyboru kierunku studiów. Studia to pierwszy krok do kariery zawodowej. Odpowiedni wybór oznacza, że już teraz będziecie konsekwentnie rozwijać się w kierunku , w którym w przyszłości będziecie zdobywać kolejne szczeble kariery. Nie przypadek, nie opinie znajomych ale wybór zgodny z zainteresowaniami, naturalnymi predyspozycjami i kompetencjami pozwoli Wam już teraz świadomie pokierować swoją karierą.

Podczas szkolenia dowiecie się:

  • Czym kierować się w wyborze kierunku studiów?
  • Jak zdiagnozować swoje naturalne predyspozycje zawodowe?
  • Jak studiować, żeby być atrakcyjnym dla rynku pracy?

Po każdym kierunku JEST PRACA jeśli tylko wybierzesz dobrze J

Warsztaty poprowadzi Alicja Rasmus – trener i psycholog, certyfikowany coach International Coaching Community, konsultant Thomas International i Extended DISC. Doradca w Biurze Karier PŁ. Specjalizuje się w indywidualnych konsultacjach w zakresie rozwoju zawodowego.

Miejsce: Sala konferencyjna – Społeczny Dom Studenta (C 15), I piętro. Al. Politechniki 3a.

Maks. 15 osób – zapisy: Małgorzata Trocha, mail: malgorzata.trocha@p.lodz.pl, tel. 42 631 20 10

  1. Koło Naukowe Robotyki, grupa Robots4Humans na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki – warsztaty manualne, godz. 10-11.

Studentki z Koła Naukowego Robotyki z grupy Robots4Humans zapraszają na wyjątkowe warsztaty, do swojej tajemniczej siedziby, gdzie konstruowane są wszystkie specjalistyczne roboty pełzające, latające i walczące, wygrywające międzynarodowe konkursy. To będzie wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, gdzie studenci PŁ rozwijają swoje pasje związane z robotyką i sterowaniem robotów.

Tytuł: Co można zrobić z żywicy i agaru? Podczas warsztatów będzie można poczuć się jak studentka/student Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy poznają sposób tworzenia odlewów m.in. kości ręki z żywicy oraz agaru w formach silikonowych oraz będą mogli je samodzielnie wykonać.

Miejsce: Siedziba Koła Naukowego SKaNeR - ul. Stefanowskiego 18/22, budynek A10, Zakład Sterowania Robotów Instytutu Automatyki PŁ. Zbiórka uczestników w holu budynku, przy wejściu do budynku Wydziału EEIA (A10).

Maks. 8 osób - zapisy: Natalia Słabęcka, mail: 228944@edu.p.lodz.pl, tel. 518 599 895

  1. Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji, grupa Iron Warriors na Wydziale Mechanicznym – warsztaty z druku 3D, godz. 10-12.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zwiedzić garaż - miejsce konstrukcji wyjątkowych pojazdów ekologicznych, zapoznać się działaniem prototypu auta które może zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny.

W drugiej części spotkania odbędą się warsztaty z druku 3D. Uczestnicy poznają odpowiedzi na kilka pytań związanych z nową technologią druku. Czy druk 3D jest dla każdego? Jak zaprojektować urządzenia do pracy w zawodzie? Druk 3D to moja przyszłość?
Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać tajniki druku 3D od własnego projektu w Inventorze lub Fusion 360 do gotowego wydruku.

Miejsce: Siedziba Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji Instytut Maszyn Przepływowych PŁ (B14), ul. Wólczańska 219/223, wejście do garażu od strony Biblioteki.

Maks. 10 osób – zapisy: Nina Zagórowicz, mail 224465@edu.p.lodz.pl tel. 782 949 708

  1. Dwa Koła Naukowe Ferment i Kolaps na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności (BINOŻ) – warsztaty 10-13, dwie grupy: I godz. 10., II godz. 11.30.

Uczestnicy warsztatów poznają "Tajemnice cukrów". Zajęcia odbędą się w specjalistycznych laboratoriach, w formie rozwiązywania zagadek. Uczniowie będą mogli samodzielnie ustalić, co jest w ich probówce, oczywiście, po odpowiednim wprowadzeniu. Dodatkowo, będą mieli okazję przygotować preparaty kosmetyczne, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w tym m.in. kosmetyki zawierające cukry. Zajęcia poprowadzą studenci (panowie) z Kół Naukowych pod opieką wykładowców.

Maks. po 12 osób, w dwóch turach, zapisy dr Iwona Majak, mail iwona.majak@p.lodz.pl , zbiorka na parterze w gmachu BINOŻ (A2), ul. Stefanowskiego 2/22 przy szatni, o godz. 10. (pierwsza grupa) oraz 11.30 (druga grupa).

  1. Sekcja Grafiki Koła Informatycznego Niepokoju na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej – warsztaty 11-12.

Przyszli graficy komputerowi zapraszają na warsztaty zatytułowane "Przychodzi grafik do GameDevu, czyli jak zostać 3D Artist i nie zwariować".

Warsztat będzie połączony z prelekcja. Na początku omówimy jak zacząć przygodę z grafiką 3D do gier i pierwszą pracę jako grafik, czyli z kim, co, jak i dlaczego będziemy robić. Następnie przejdziemy do części praktycznej, czyli pierwszy model w 3ds Max – mówią studenci przygotowujący warsztaty.

Maks. 15 osób zapisy przez formularz zgłoszeniowy, zbiórka na parterze w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (B14), ul. Wólczańska 217/221 na parterze.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik , rektor Politechniki Łódzkiej

Ogromnie cieszy mnie fakt, że stale zwiększa się liczba kobiet studiujących kierunki techniczne, a studentki są coraz bardziej konsekwentne w swoich wyborach dotyczących kształcenia i perspektyw zawodowych. Na PŁ dbamy o równy dostęp kobiet i mężczyzn do stanowisk kierowniczych, a o awansie decydują tylko i wyłącznie względy merytoryczne. Obecnie wśród dziekanów tylko nieznacznie przeważają mężczyźni. Na poziomie wydziałów widoczna jest przewaga kobiet sprawujących stanowiska prodziekańskie. Jest 17 pań w stosunku do 12 panów. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja kobiet pełniących stanowiska w administracji. Łącznie funkcje kierownicze zajmują 34 kobiety i 18 mężczyzn. Jak wskazują statystyki, PŁ skutecznie wspiera kobiety w rozwoju ich karier naukowych i zawodowych.

Gorąco zapraszam kandydatki na Politechnikę Łódzką do udziału w warsztatach przygotowanych przez Studenckie Koła Naukowe w ramach tegorocznej akcji Dziewczyny na politechniki.


Nina Zagórowicz
studentka III roku informatyki stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Jestem koordynatorką marketingu w Studenckim Kole Naukowym Miłośników Motoryzacji Iron Warriors. Konstruujemy eco podjazdy, które mają za zadanie przejechać jak najwięcej kilometrów na jednym litrze paliwa. Naszym największym sukcesem jest ustanowienie rekordu Polski z wynikiem 837km/l benzyny. Bierzemy udział w międzynarodowych eco maratonach. Działam także w Klubie Fotograficznym PŁ oraz pracuję w szkole językowej jako lektorka j. angielskiego, gdzie również realizuję swoje zainteresowania.


Małgorzata Trocha

Punkt informacyjny
Politechnika Łódzka

Małgorzata Trocha
tel. 506091284
malgorzata.trocha@p.lodz.pl