• Patronują

W dniach 8-9 marca 2012 r. gościliśmy w Warszawie Pełnomocników do spraw akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! z uczelni z całej Polski. Akcja Dziewczyny na politechniki! w ciągu czterech edycji w latach 2008-2011 zgromadziła ponad 20 tys. uczestniczek ze szkół ponadgimnazjalnych na Dniach Otwartych Tylko Dla Dziewczyn. W obu akcjach brało dotychczas udział 25 uczelni. Większość z nich jest z nami od samego początku i w poszczególnych jednostkach kierują przygotowaniem projektu te same osoby.

Podczas naszego spotkania podsumowaliśmy zmiany, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat w poziomie zainteresowaniu młodych ludzi wykształceniem technicznym i ścisłym w raporcie „Kobiety na politechnikach i na wydziałach ścisłych 2012”. Omówiliśmy również nowości tegorocznej edycji akcji oraz projekt promowania studiów na informatyce jako tych, które znacznie zwiększają szanse młodych ludzi na znalezienie zatrudnienia w przyszłości.

Zdajemy sobie sprawę, że jednym z problemów edukacji wyższej jest niskie i malejące zainteresowanie naukami ścisłymi i studiami technicznymi, które są istotne z perspektywy potrzeb gospodarki opartej na wiedzy. Nasza inicjatywa, która ma pomagać w wyrównywaniu szans kobiet i wpływaniu na podejmowanie przez nie decyzji o przyszłej karierze, wskazuje młodym kobietom zalety wyboru zawodu, który włączy je do wysoko wyspecjalizowanych kadr w nauce, sferze badań i rozwoju i innych kluczowych dla gospodarki dziedzinach.

Spotkanie uświetnił jubileuszowy tort, który podsumował nasze wspólne 5 lat. MB

 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…