16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej. Z tej okazji - w ramach programu Empowering Women in Agrifood (EWA) - przygotowaliśmy wyjątkowy Masterclass poświęcony zwiększaniu świadomości ekologicznej, budowaniu zrównoważonych firm oraz wzajemnej wymianie doświadczeń.

W programie spotkania odbywającego się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie znalazły się:

  • debata „Ślad węglowy vs. Startupy”, w której wzięli udział Piotr Grabowski (co-founder, Foodtech.ac), Agnieszka Maciejowska (Co-founderka & CEO, Plan Be Eco), Elżbieta Wyraz (Koordynatorka EWA Poland, Fundacja Edukacyjna Perspektywy), Justyna Wysocka-Golec (Menedżerka ds. Zrównoważonego rozwoju w Bureau Veritas Polska; co-founderka & CEO LGM S.A.);
  • warsztat „Jak wdrożyć zrównoważone rozwiązania do swojej firmy i zmniejszyć ślad węglowy?”, który prowadziła Martyna Zastawna (Founderka & CEO, WoshWosh; co-founderka SzeptSzum).

Przed nami jeszcze 2 miesiące intensywnej pracy. Finał programu oraz konkurs pitchingowy, podczas którego 10. uczestniczek programu EWA zaprezentuje swoje rozwiązania z branży rolno-spożywczej, odbędzie się 17 listopada 2021. Więcej informacji wkrótce na stronie: http://shesnnovation.pl/ewa/

Empowering Women in Agrofood to 5-miesięczny program akceleracyjny realizowany przez EIT FOOD i Fundację Edukacyjną Perspektywy. W ramach programu EWA uczestniczki otrzymują wsparcie wyjątkowych Mentorek i Mentorów - specjalistów w branży rolno-spożywczej, a także cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu oraz skrojone pod ich potrzeby porady wybitnych ekspertów z branży. 

Studia, które niosą nadzieję na przyszłość

Choć pandemiczny rok stanowił dla nas wszystkich ogromne wyzwanie i przyniósł wiele problemów, to jednocześnie przyczynił się do przyspieszenia rozwoju technologicznego świata – mówiła dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, otwierając 22 kwietnia Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

Więcej…

Perspektywy Women in Tech na Campusie Polska Przyszłości

Za nami niesamowicie emocjonujący weekend - 27-30.08 Perspektywy Women in Tech zostały zaproszone do Kortowa na Campus Polska Przyszłości. Było to wydarzenie mające na celu dialog i przestrzeń do rozwoju młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na przyszłość kraju. Perspektywy poprowadziły na Campusie dwa warsztaty na temat przywództwa kobiet oraz kariery w technologiach.

Więcej…

Zapraszamy dziewczyny na studia techniczne - konsekwentnie od 15 lat!

Już 7 kwietnia po raz piętnasty zaprosimy dziewczyny – i chłopaków też! – z ostatnich klas liceów i techników do udziału w jubileuszowym Ogólnopolskim Dniu Otwartym (nie tylko) dla Dziewczyn. W czasie Dnia Otwartego, który organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych, prezentować się będą uczelnie techniczne i uniwersyteckie wydziały ścisłe.

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania