16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej. Z tej okazji - w ramach programu Empowering Women in Agrifood (EWA) - przygotowaliśmy wyjątkowy Masterclass poświęcony zwiększaniu świadomości ekologicznej, budowaniu zrównoważonych firm oraz wzajemnej wymianie doświadczeń.

W programie spotkania odbywającego się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie znalazły się:

  • debata „Ślad węglowy vs. Startupy”, w której wzięli udział Piotr Grabowski (co-founder, Foodtech.ac), Agnieszka Maciejowska (Co-founderka & CEO, Plan Be Eco), Elżbieta Wyraz (Koordynatorka EWA Poland, Fundacja Edukacyjna Perspektywy), Justyna Wysocka-Golec (Menedżerka ds. Zrównoważonego rozwoju w Bureau Veritas Polska; co-founderka & CEO LGM S.A.);
  • warsztat „Jak wdrożyć zrównoważone rozwiązania do swojej firmy i zmniejszyć ślad węglowy?”, który prowadziła Martyna Zastawna (Founderka & CEO, WoshWosh; co-founderka SzeptSzum).

Przed nami jeszcze 2 miesiące intensywnej pracy. Finał programu oraz konkurs pitchingowy, podczas którego 10. uczestniczek programu EWA zaprezentuje swoje rozwiązania z branży rolno-spożywczej, odbędzie się 17 listopada 2021. Więcej informacji wkrótce na stronie: http://shesnnovation.pl/ewa/

Empowering Women in Agrofood to 5-miesięczny program akceleracyjny realizowany przez EIT FOOD i Fundację Edukacyjną Perspektywy. W ramach programu EWA uczestniczki otrzymują wsparcie wyjątkowych Mentorek i Mentorów - specjalistów w branży rolno-spożywczej, a także cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu oraz skrojone pod ich potrzeby porady wybitnych ekspertów z branży. 

Wciąż za mało kobiet w STEM. Premiera raportu „Kobiety na politechnikach 2023” Perspektyw i OPI-PIB

Tylko 35% wszystkich studentów publicznych uczelni technicznych to kobiety, ale są kierunki (np. automatyka i robotyka przemysłowa), na których studentek jest mniej niż 5%! Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy konsekwentnie od 15 lat inspiruje dziewczyny do wybierania kierunków technicznych i ścisłych oraz do szturmowania branży nowych technologii tak, by można było mówić o harmonijnym i równościowym rozwoju świata.

Więcej…

Nowa formuła DNP/DDŚ: działamy lokalnie, angażujemy społeczność i odwiedzamy szkoły!

Rusza 16. Kampania Dziewczyny na politechniki! / Dziewczyny do ścisłych! - zainicjowana w 2007 roku przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy - to pionierski i zarazem największy projekt edukacyjny promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem kampanii jest nie tylko zwiększenie udziału kobiet w naukach inżynieryjno-technicznych, ale także przełamywanie stereotypów w myśleniu o “męskich” i “kobiecych” kierunkach studiów, zawodach czy dziedzinach gospodarki. 

Więcej…

Studia, które niosą nadzieję na przyszłość

Choć pandemiczny rok stanowił dla nas wszystkich ogromne wyzwanie i przyniósł wiele problemów, to jednocześnie przyczynił się do przyspieszenia rozwoju technologicznego świata – mówiła dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, otwierając 22 kwietnia Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

Więcej…