• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Pierwsze w tym roku Biegi w Kasku już za nami! W miniony weekend w kasku pobiegły dziewczyny w dwóch z pięciu miast biegowych – Warszawy i Łodzi.

W sobotę w samo południe w Parku Agrykola odbył się już po raz trzeci - warszawski Bieg w Kasku. Wystartowało kilkadziesiąt dziewcząt (a także chłopcy). Wśród nich były tegoroczne maturzystki oraz ich młodsze i starsze koleżanki. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia około 2,5 km. Start poprzedziła rozgrzewka w oryginalnej formie, poprowadzona przez Annę Lipkę - organizatorkę corocznego Warszawskiego Maratonu Fitness oraz zawodników z drużyny futbolu amerykańskiego - Warsaw Eagles – Sebastiana Zająca i Piotra Zarembę. W biegu wzięła udział, obok Pani Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania - doc. dr Moniki Madej - m.in. liczna reprezentacja młodzieży z Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. S. Noakowskiego z Warszawy, które od kilku lat współpracuje z WSEiZ.

W kategorii „tegoroczne maturzystki” pierwsze na metę, oczywiście w kasku, przybiegły Zuzanna Duda, tuż za nią Zuzanna Olszewska i Katarzyna Sawicka. W kategorii „open-kobiety” zwyciężyła Małgorzata Kurek z Digigirlz przed Wiktorią Derbich i Karoliną Sitkiewicz. Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Iwonicz. Szczęśliwi zwycięzcy w nagrodę dostali m.in. roczny kurs wybranego języka obcego w Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej, karnety do salonu modelowania sylwetki i urody FIT & BEAUTY oraz na masaż w salonie Masaże dla Ciebie – Bartek Osowski.

Drugi tegoroczny Bieg w Kasku odbył się w niedzielę na łódzkim Stadionie Start. W tym roku, Bieg połączony był z obchodami 22 urodzin Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Pierwsze miejsce w kategorii „licealistki” zajęła Monika Stobieniecka, która przybiegła na metę przed Kariną Burtką i Julią Szafrańską. Pierwsze miejsce wśród „studentek” zajęła Partycja Drożdzewicz przed Agnieszką Błaszczyk i Anastazją Szubską, które reprezentowały Politechnikę Łódzką. Nagrody zwyciężczyniom wręczył prof. Stanisław Bielecki, rektor PŁ.

Świetnych wyników gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom warszawskiego oraz łódzkiego Biegu w Kasku!

Z niecierpliwością czekamy na Biegi w Częstochowie, Opolu i Poznaniu, które odbędą się już za kilka dni – w czwartek 25 kwietnia - w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn 2013. Serdecznie zapraszamy!

"Bieg w kasku" jest elementem ogólnopolskiej akcji Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! promującej studia inżynierskie i kierunki ścisłe wśród kobiet. Wielkim finałem akcji Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn, który w tym roku odbędzie się 25 kwietnia na 18 uczelniach w całej Polsce.

fot. Bartek Więckowski

fot. Iza Solska

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania