• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Według badań kobiety w IT stanowią jedynie 10% osób związanych z tą branżą. Do tej pory wśród uczestników wydarzeń z cyklu Startup Sprint stanowiły one mniejszość lub nie było ich wcale.

Podczas kolejnego, organizowanego w dniach 26-28 kwietnia wydarzenia będzie inaczej. LMS Invest oraz Geek Girls Carrots zapraszają na Startup Sprint Mobile Carrots - pierwsze w Polsce wydarzenie startupowe dedykowane głównie kobietom.

Na pomysł, by zorganizować wydarzenie, którego główną grupę uczestników będą stanowić kobiety wpadliśmy obserwując środowisko startupowe w Polsce. Coraz więcej dziewczyn bierze udział w branżowych wydarzeniach, często mają bardzo dobre pomysły, jednak czasem trudno im się przebić. – Mówi Tomasz Czapliński, z LMS Invest. Warto przyciągać kobiety do IT i startupów technologicznych, ponieważ zróżnicowanie w takich zespołach prowadzi do większej kreatywności i szerszego spojrzenia na rynek oraz użytkownika. A to przedkłada się na lepszy biznes. – Dodaje Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots. Z połączenia Startup Sprint i Geek Girls Carrots powstał pomysł na Startup Sprint Mobile Carrots - wydarzenie, wśród którego uczestników największą część stanowić będą kobiety.

W samej konwencji wydarzenia nie ma żadnych zmian. Podczas Startup Sprint uczestnicy pod okiem mentorów tworzą rozwiązania dedykowane danej branży. Tym razem pracować będą nad rozwiązaniami mobilnymi. Zmiany będą jednak widoczne na poziomie samych uczestników – organizatorzy stawiają sobie za cel by kobiety stanowiły ich zdecydowaną większość. Nie znaczy to, że wydarzenie będzie zamknięte tylko dla przedstawicieli jednej płci. Wręcz przeciwnie. W gronie mentorów Startup Sprint Mobile Carrots, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28 kwietnia, znajdą się między innymi Agnieszka Oleszczuk-Widawska (Evenea.pl), Anna Zarudzka (Chilid Web Design Agency) oraz Emilia Maj (Applicake).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej carrots.startupsprint.org Uczestnikiem może zostać każdy. Zarówno osoby, które mają już jakiś pomysł czy gotowy projekt, jak i osoby, które chcą dopiero zacząć. Do udziału zachęcamy zarówno osoby związane z branżą mobilną jak i innymi - marketingiem, sprzedażą czy zarządzaniem. Mile widziani są programistki i programiści, graficzki i graficy oraz wszyscy, którzy chcą nauczyć się nowych rzeczy i kreatywnie spędzić weekend.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania