• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Dziewczyny są twórcze i dociekliwe, czasem trzeba je jednak ośmielić. Temu właśnie celowi służą doroczne spotkania specjalne „Magiczny świat wynalazków” organizowane przez Urząd Patentowy RP.

W czasie tych imprez uczestniczki poznają naukowców, którzy stworzyli innowacyjne rozwiązania. Spotkania w urzędzie Patentowym mają na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania się wynalazczością, pobudzenie ich kreatywności i stworzenie okazji do kontaktu z prawdziwymi wynalazcami ich odkryciami.

Tegoroczne spotkanie „Zostań wynalazcą” odbędzie się 11 kwietnia o godz. 9.00 w Urzędzie Patentowym RP (Warszawa, Aleja Niepodległości 188/192, sala 557, V piętro).

Wszystkie chętne dziewczyny będą mogły wziąć udział w m.in. panelu pt. „Twój świat własności intelektualnej” oraz twórczych warsztatach prowadzonych przez młodych wynalazców.

Zapraszamy!

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania