• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

W 2012 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Kobiet i Dziewczyn w Nowych Technologiach (Women and Girls in ICT), który zbiegł się w czasie z naszym Ogólnopolskim Dniem Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, Urząd Komunikacji Elektronicznej zrealizował film, podsumowujący działania promujące nowe technologie wśród młodych osób i wybór kierunków studiów z nimi związanych.

W filmie można zobaczyć m.in. fragmenty naszej konferencji prasowej w siedzibie PAP, której tematem była V edycja akcji „Dziewczyny na politechniki!” i III edycja akcji „Dziewczyny do ścisłych!”. Znalazła się w nim również obszerna relacja z Biegu w kasku – jedynej tego typu imprezy łączącej pasje biegowe z promocją kierunków inżynierskich wśród młodych kobiet.

Urząd Komunikacji Elektronicznej organizował w tym czasie ogólnopolski konkurs pt. „Dziewczyny, co wiecie o telekomunikacji?”, na który napłynęło kilkaset poprawnie wypełnionych formularzy konkursowych. 27 kwietnia 2012 r. w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych w Boruczy laureatki odebrały nagrody i gratulacje od organizatorów, uczestniczki mogły zwiedzić wszystkie obiekty znajdujące się na terenie ośrodka, także stację kontroli i centrum przetwarzania danych, gdzie wstęp mają wyłącznie uprzywilejowane osoby.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania