• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Od czwartku do soboty (7-9 marca) zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na stoiska opatrzone logami naszych akcji. Podczas XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2013 zainteresowane uczennice oraz rodzice, nauczyciele i doradcy zawodowi będą mogli zapoznać się z ofertą uczelni biorących udział w projekcie Dziewczyn na politechniki! i Dziewczyn do ścisłych!. Poza tym będą również mieli okazję porozmawiać ze studentkami, które studiują na kierunkach ścisłych i inżynierskich oraz z absolwentkami tych kierunków z firmy GTECH Poland i przedstawicielkami Women In Technology, które opowiedzą, jak wygląda kariera w branży informatycznej.

Podczas targów będzie można dowiedzieć się wszystkiego o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn (miejsca i godziny dni otwartych, rodzaj zajęć i warsztatów w poszczególnych szkołach wyższych), który w całym kraju odbędzie się 25 kwietnia na uczelniach technicznych oraz uniwersytetach.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania