• Patronują

Krótkie podsumowanie dotychczasowych rezultatów akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! i plany na tegoroczną, piątą edycję tego przedsięwzięcia były tematem spotkania ekipy  DNP z minister Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Traktowania. W spotkaniu w Kancelarii Premiera uczestniczyły: Bianka Siwińska – pomysłodawczyni akcji i jej szefowa, Monika Banach – koordynatorka DNP oraz Anna Wdowińska-Sawicka – koordynatorka ds. kontaktów z instytucjami.Pani Minister z zainteresowaniem wysłuchała relacji z czterech dotychczasowych odsłon akcji i zaproponowała uzupełnienie jej w tym roku (piątym, a więc mamy mały jubileusz) modułem dla… babć uczestniczek. Jak podkreśliła Pani Minister, kobiety – także te po sześćdziesiątce – są otwarte na nowe technologie i nie wstydzą się uczyć nowych rzeczy, także od swoich wnuków. Stąd coraz liczniejsze grono babć-blogerek, a także starszych pań, które sprawnie posługują się Internetem w codziennym życiu. Warto to promować i zachęcać do korzystania z dobrodziejstw technologii kolejne starsze panie. Dziewczyny, jeśli Wasza babcia jeszcze nie umie szurfować i mailować – najwyższy czas, byście ją tego nauczyły!

Miło nam także poinformować, że Pani Pełnomocniczka zgodziła się objąć akcję „Dziewczyny na politechniki!” swoim patronatem!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…