• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Krótkie podsumowanie dotychczasowych rezultatów akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! i plany na tegoroczną, piątą edycję tego przedsięwzięcia były tematem spotkania ekipy  DNP z minister Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Traktowania. W spotkaniu w Kancelarii Premiera uczestniczyły: Bianka Siwińska – pomysłodawczyni akcji i jej szefowa, Monika Banach – koordynatorka DNP oraz Anna Wdowińska-Sawicka – koordynatorka ds. kontaktów z instytucjami.Pani Minister z zainteresowaniem wysłuchała relacji z czterech dotychczasowych odsłon akcji i zaproponowała uzupełnienie jej w tym roku (piątym, a więc mamy mały jubileusz) modułem dla… babć uczestniczek. Jak podkreśliła Pani Minister, kobiety – także te po sześćdziesiątce – są otwarte na nowe technologie i nie wstydzą się uczyć nowych rzeczy, także od swoich wnuków. Stąd coraz liczniejsze grono babć-blogerek, a także starszych pań, które sprawnie posługują się Internetem w codziennym życiu. Warto to promować i zachęcać do korzystania z dobrodziejstw technologii kolejne starsze panie. Dziewczyny, jeśli Wasza babcia jeszcze nie umie szurfować i mailować – najwyższy czas, byście ją tego nauczyły!

Miło nam także poinformować, że Pani Pełnomocniczka zgodziła się objąć akcję „Dziewczyny na politechniki!” swoim patronatem!

Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn 2019

11 kwietnia politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów stały się centrum inspirowania młodych kobiet w Polsce! Według raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” (Siemens, Perspektywy 2015) aż 25% maturzystek było aktywnie zniechęcanych do wyboru kierunków inżynierskich.

Więcej…

Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn

W czwartek 11 kwietnia już po raz dwunasty odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn na naszych partnerskich uczelniach technicznych. 16 uczelni przygotowało na ten dzień specjalny program. Wykładowczynie, doktorki, naukowczynie, a także studentki i absolwentki spotkają się z uczennicami szkół ponadgimnazjalnych, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Celem jest pokazanie, że jest to cudowna przestrzeń do rozwoju i budowania swojej przyszłości.

Więcej…

Konferencja prasowa z okazji publikacji raportu „Kobiety na Politechnikach 2019”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 2008 roku w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!” publikuje roczny raport dotyczący liczby kobiet na politechnikach. 15 marca w Przestrzeni from Facebook odbyła się konferencja prasowa z okazji premiery tegorocznej edycji „Kobiety na Politechnikach”. Zgromadziło się tam grono szanownych gości: prof. Janusz Walo – prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej, prof. Andrzej Kraśniewski z wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej, dr hab. Dorota Mozyrska – prodziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz Jarek Kuśmierek – Senior Engineering Manager z Google.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania