• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

W dniach 8-9 marca 2012 r. gościliśmy w Warszawie Pełnomocników do spraw akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! z uczelni z całej Polski. Akcja Dziewczyny na politechniki! w ciągu czterech edycji w latach 2008-2011 zgromadziła ponad 20 tys. uczestniczek ze szkół ponadgimnazjalnych na Dniach Otwartych Tylko Dla Dziewczyn. W obu akcjach brało dotychczas udział 25 uczelni. Większość z nich jest z nami od samego początku i w poszczególnych jednostkach kierują przygotowaniem projektu te same osoby.

Podczas naszego spotkania podsumowaliśmy zmiany, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat w poziomie zainteresowaniu młodych ludzi wykształceniem technicznym i ścisłym w raporcie „Kobiety na politechnikach i na wydziałach ścisłych 2012”. Omówiliśmy również nowości tegorocznej edycji akcji oraz projekt promowania studiów na informatyce jako tych, które znacznie zwiększają szanse młodych ludzi na znalezienie zatrudnienia w przyszłości.

Zdajemy sobie sprawę, że jednym z problemów edukacji wyższej jest niskie i malejące zainteresowanie naukami ścisłymi i studiami technicznymi, które są istotne z perspektywy potrzeb gospodarki opartej na wiedzy. Nasza inicjatywa, która ma pomagać w wyrównywaniu szans kobiet i wpływaniu na podejmowanie przez nie decyzji o przyszłej karierze, wskazuje młodym kobietom zalety wyboru zawodu, który włączy je do wysoko wyspecjalizowanych kadr w nauce, sferze badań i rozwoju i innych kluczowych dla gospodarki dziedzinach.

Spotkanie uświetnił jubileuszowy tort, który podsumował nasze wspólne 5 lat. MB

 

Konferencja prasowa DNP na Politechnice Warszawskiej

Prezentacja Raportu "Kobiety na politechnikach 2018", zapowiedź Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – kulminacyjnego punktu akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” oraz informacje na temat programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" i programu inspiracyjnego dla studentek informatyki − "IT for SHE" były najważniejszymi punktami konferencji prasowej, która odbyła się 8 marca na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…

I Ty możesz zostać wynalazcą!

Spotkanie uczniów z młodymi wynalazcami.

URZĄD PATENTOWY RP
Warszawa, al. Niepodległości 188/192, sala 557 (V piętro)

Więcej…

Polski projekt "IT for SHE" najlepszym działaniem w Europie dla kobiet w informatyce

W czwartek w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania