• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Od czwartku do soboty (1-3 marca) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012, gdzie nie mogło zabraknąć naszego stoiska opatrzonego logami „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”. Zainteresowane uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele, rodzice i doradcy zawodowi razem z ulotką informującą o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn mogli dowiedzieć się, jak dostać się na warsztaty i zajęcia podczas przypadającego w tym roku 26 kwietnia Dnia Otwartego.

Mogli również zapoznać się z ofertą uczelni biorących udział w naszym projekcie i porozmawiać z dziewczynami, które studiują na politechnikach lub kierunkach ścisłych.

Jak co roku można było wygrać kask naszej akcji - wystarczyło stworzyć dobre hasło, który ją promuje. Zachęcaliśmy wszystkich do robienia sobie zdjęć w kaskach na tle koła pochodzącego z loga „Dziewczyn na politechniki!” - efekty możecie zobaczyć w naszej galerii.

Odwiedzający Salon Edukacyjny byli bardzo zainteresowani naszą kampanią. Wolontariuszki odpowiadały na wiele pytań dotyczących możliwości pracy po studiach, liczby chłopaków i dziewczyn w grupach, zajęć, które można wybrać na konkretnych kierunkach oraz atmosfery na uczelniach. Ekipa informatyczek z  Women In Technology zapraszały do przyjścia na warsztaty, które w tym roku będą realizować w różnych uczelniach pod hasłem DigiGirlz podczas Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn.

Na naszym stoisku można było porozmawiać również z pracującymi w firmie informatycznej GTECH kobietami, które zachęcały do wybierania edukacji na kierunku ścisłym i technicznym. Oprócz informacji o możliwości pracy oferowanej absolwentom przedstawicielki firmy proponowały studentkom naszych uczelni odbycie stażu w GTECH Poland.

Zapraszamy do uczestniczenia w przyszłorocznym Salonie – na pewno znajdziecie tam nasze stoisko!

 

Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn 2019

11 kwietnia politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów stały się centrum inspirowania młodych kobiet w Polsce! Według raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” (Siemens, Perspektywy 2015) aż 25% maturzystek było aktywnie zniechęcanych do wyboru kierunków inżynierskich.

Więcej…

Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn

W czwartek 11 kwietnia już po raz dwunasty odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn na naszych partnerskich uczelniach technicznych. 16 uczelni przygotowało na ten dzień specjalny program. Wykładowczynie, doktorki, naukowczynie, a także studentki i absolwentki spotkają się z uczennicami szkół ponadgimnazjalnych, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Celem jest pokazanie, że jest to cudowna przestrzeń do rozwoju i budowania swojej przyszłości.

Więcej…

Konferencja prasowa z okazji publikacji raportu „Kobiety na Politechnikach 2019”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 2008 roku w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!” publikuje roczny raport dotyczący liczby kobiet na politechnikach. 15 marca w Przestrzeni from Facebook odbyła się konferencja prasowa z okazji premiery tegorocznej edycji „Kobiety na Politechnikach”. Zgromadziło się tam grono szanownych gości: prof. Janusz Walo – prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej, prof. Andrzej Kraśniewski z wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej, dr hab. Dorota Mozyrska – prodziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz Jarek Kuśmierek – Senior Engineering Manager z Google.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania