• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Od czwartku do soboty (1-3 marca) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012, gdzie nie mogło zabraknąć naszego stoiska opatrzonego logami „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”. Zainteresowane uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele, rodzice i doradcy zawodowi razem z ulotką informującą o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn mogli dowiedzieć się, jak dostać się na warsztaty i zajęcia podczas przypadającego w tym roku 26 kwietnia Dnia Otwartego.

Mogli również zapoznać się z ofertą uczelni biorących udział w naszym projekcie i porozmawiać z dziewczynami, które studiują na politechnikach lub kierunkach ścisłych.

Jak co roku można było wygrać kask naszej akcji - wystarczyło stworzyć dobre hasło, który ją promuje. Zachęcaliśmy wszystkich do robienia sobie zdjęć w kaskach na tle koła pochodzącego z loga „Dziewczyn na politechniki!” - efekty możecie zobaczyć w naszej galerii.

Odwiedzający Salon Edukacyjny byli bardzo zainteresowani naszą kampanią. Wolontariuszki odpowiadały na wiele pytań dotyczących możliwości pracy po studiach, liczby chłopaków i dziewczyn w grupach, zajęć, które można wybrać na konkretnych kierunkach oraz atmosfery na uczelniach. Ekipa informatyczek z  Women In Technology zapraszały do przyjścia na warsztaty, które w tym roku będą realizować w różnych uczelniach pod hasłem DigiGirlz podczas Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn.

Na naszym stoisku można było porozmawiać również z pracującymi w firmie informatycznej GTECH kobietami, które zachęcały do wybierania edukacji na kierunku ścisłym i technicznym. Oprócz informacji o możliwości pracy oferowanej absolwentom przedstawicielki firmy proponowały studentkom naszych uczelni odbycie stażu w GTECH Poland.

Zapraszamy do uczestniczenia w przyszłorocznym Salonie – na pewno znajdziecie tam nasze stoisko!

 

Konferencja prasowa DNP na Politechnice Warszawskiej

Prezentacja Raportu "Kobiety na politechnikach 2018", zapowiedź Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – kulminacyjnego punktu akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” oraz informacje na temat programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" i programu inspiracyjnego dla studentek informatyki − "IT for SHE" były najważniejszymi punktami konferencji prasowej, która odbyła się 8 marca na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…

I Ty możesz zostać wynalazcą!

Spotkanie uczniów z młodymi wynalazcami.

URZĄD PATENTOWY RP
Warszawa, al. Niepodległości 188/192, sala 557 (V piętro)

Więcej…

Polski projekt "IT for SHE" najlepszym działaniem w Europie dla kobiet w informatyce

W czwartek w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania