• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Od czwartku do soboty (1-3 marca) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012, gdzie nie mogło zabraknąć naszego stoiska opatrzonego logami „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”. Zainteresowane uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele, rodzice i doradcy zawodowi razem z ulotką informującą o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn mogli dowiedzieć się, jak dostać się na warsztaty i zajęcia podczas przypadającego w tym roku 26 kwietnia Dnia Otwartego.

Mogli również zapoznać się z ofertą uczelni biorących udział w naszym projekcie i porozmawiać z dziewczynami, które studiują na politechnikach lub kierunkach ścisłych.

Jak co roku można było wygrać kask naszej akcji - wystarczyło stworzyć dobre hasło, który ją promuje. Zachęcaliśmy wszystkich do robienia sobie zdjęć w kaskach na tle koła pochodzącego z loga „Dziewczyn na politechniki!” - efekty możecie zobaczyć w naszej galerii.

Odwiedzający Salon Edukacyjny byli bardzo zainteresowani naszą kampanią. Wolontariuszki odpowiadały na wiele pytań dotyczących możliwości pracy po studiach, liczby chłopaków i dziewczyn w grupach, zajęć, które można wybrać na konkretnych kierunkach oraz atmosfery na uczelniach. Ekipa informatyczek z  Women In Technology zapraszały do przyjścia na warsztaty, które w tym roku będą realizować w różnych uczelniach pod hasłem DigiGirlz podczas Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn.

Na naszym stoisku można było porozmawiać również z pracującymi w firmie informatycznej GTECH kobietami, które zachęcały do wybierania edukacji na kierunku ścisłym i technicznym. Oprócz informacji o możliwości pracy oferowanej absolwentom przedstawicielki firmy proponowały studentkom naszych uczelni odbycie stażu w GTECH Poland.

Zapraszamy do uczestniczenia w przyszłorocznym Salonie – na pewno znajdziecie tam nasze stoisko!

 

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania