• Patronują

Od czwartku do soboty (1-3 marca) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się XVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2012, gdzie nie mogło zabraknąć naszego stoiska opatrzonego logami „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”. Zainteresowane uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele, rodzice i doradcy zawodowi razem z ulotką informującą o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn mogli dowiedzieć się, jak dostać się na warsztaty i zajęcia podczas przypadającego w tym roku 26 kwietnia Dnia Otwartego.

Mogli również zapoznać się z ofertą uczelni biorących udział w naszym projekcie i porozmawiać z dziewczynami, które studiują na politechnikach lub kierunkach ścisłych.

Jak co roku można było wygrać kask naszej akcji - wystarczyło stworzyć dobre hasło, który ją promuje. Zachęcaliśmy wszystkich do robienia sobie zdjęć w kaskach na tle koła pochodzącego z loga „Dziewczyn na politechniki!” - efekty możecie zobaczyć w naszej galerii.

Odwiedzający Salon Edukacyjny byli bardzo zainteresowani naszą kampanią. Wolontariuszki odpowiadały na wiele pytań dotyczących możliwości pracy po studiach, liczby chłopaków i dziewczyn w grupach, zajęć, które można wybrać na konkretnych kierunkach oraz atmosfery na uczelniach. Ekipa informatyczek z  Women In Technology zapraszały do przyjścia na warsztaty, które w tym roku będą realizować w różnych uczelniach pod hasłem DigiGirlz podczas Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn.

Na naszym stoisku można było porozmawiać również z pracującymi w firmie informatycznej GTECH kobietami, które zachęcały do wybierania edukacji na kierunku ścisłym i technicznym. Oprócz informacji o możliwości pracy oferowanej absolwentom przedstawicielki firmy proponowały studentkom naszych uczelni odbycie stażu w GTECH Poland.

Zapraszamy do uczestniczenia w przyszłorocznym Salonie – na pewno znajdziecie tam nasze stoisko!

 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…