• Patronują

Co to był za Summit! Niesamowici ludzie, ich piękne umysły, oszałamiające pomysły, owocne spotkania i mnóstwo pozytywnej energii! Perspektywy Women in Tech Summit 2023 – największe wydarzenie w Europie i Azji dla kobiet w STEM, Tech & IT – przeszło już do historii i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w Waszej pamięci! W konferencji wzięło udział niemal 11.000 gości z 88 krajów świata! Wystąpiło ponad 500 prelegentów, trenerów i mentorów prowadzących wykłady i prezentacje. Odbyło się 56 warsztatów technologicznych, 400 sesji mentoringowych oraz 32 wydarzenia towarzyszące!

Jednym z tych wydarzeń było wspaniałe spotkanie z Mentorkami, Mentorami oraz laureatkami 8.edycji programu “Nowe technologie dla Dziewczyn”, które podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2023 - największej w Europie konferencji dla kobiet w Tech & IT - zaprezentowały efekty swojej rocznej współpracy z ekspertkami i ekspertami firmy Intel. Podziwialiśmy ich kreatywność, zaangażowanie oraz postępy, jakie poczyniły dziewczyny podczas trwania swoich relacji mentoringowych. Jesteśmy przekonani, że już niebawem - doskonale przygotowane merytorycznie - wejdą na rynek pracy i dokonają prawdziwej rewolucji w branży wciąż zdominowanej przez mężczyzn.

Finałowi 8. edycji NTDD towarzyszyło nie mniej uroczyste zakończenie pierwszej edycji programu “New Technologies for Women - Ukraine”, którego celem jest wsparcie kształcących się na polskich uczelniach technicznych studentek pochodzących z Ukrainy. 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…