Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy zorganizowana będzie online.

Zapraszamy 23 kwietnia w godzinach 14.00 – 17.30 do dołączania do wydarzenia, którego hasło przewodnie to „Kierunki wirusoodporne”.

Pandemia, zastój gospodarczy, widmo kryzysu… Dziś powodów do zmartwień nie brakuje, ale żaden nie powinien Cię skłaniać do odkładania w czasie ważnych decyzji. Na przykład tej o wyborze studiów. A ponieważ obecnie rzeczywistość nie napawa optymizmem, warto rozejrzeć się w ofercie kierunków, które pozwolą Ci na pracę w zawodach kluczowych dla gospodarki. Dzięki wykształceniu zdobytemu na kierunku wirusoodpornym nie będziesz musiała się bać bezrobocia, co więcej: Twoja praca może przyczynić się do zmiany świata, postępu technologicznego i poprawy warunków życia.

W czasie tegorocznej kampanii informacyjnej Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do Ścisłych! pragniemy zatem zainspirować Cię do wyboru studiów przyszłości, czyli tych, które pozwolą Ci zdobyć zawód nie tylko zawsze poszukiwany na rynku, ale i pozwolą Ci wykonywać satysfakcjonującą i potrzebną pracę.

Nasi eksperci rekomendują top 10 kierunków technicznych i ścisłych, które są wirusoodporne, tj.:

 • umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej;
 • mają kluczowe znaczenie dla biznesu;
 • pozwalają rozwinąć kompetencje przyszłości (m.in. kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, krytyczne myślenie, zdolność do ciągłego uczenia się);
 • łączą twardą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.

Zarejestruj się w wydarzeniu i dołącz do nas 23 kwietnia, by dowiedzieć się więcej o tym, które uczelnie oferują studia na kierunkach wirusoodpornych i jaka jest specyfika kształcenia na poszczególnych kierunkach. Nasz top 10 wirusoodpornych kierunków to: kierunki informatyczne, cyberbezpieczeństwo, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria biomedycznej, inżynieria i analiza danych, matematyka i statystyka, modelowanie matematyczne i analiza danych, mikroelektronika w technice i medycynie, bioinformatyka i biologia systemów.

W programie tegorocznej akcji Dziewczyny na Politechniki! znajdą się:

 • krótkie (15 min) debaty na żywo, w czasie których nasza moderatorka będzie rozmawiać ze studentkami, przedstawicielami największych firm technologicznych i ekspertami z uczelni o poszczególnych kierunkach rekomendowanych jako wirusoodporne oraz ich przydatności dla gospodarki (w czasie debat będzie można zadawać pytania na czacie);
 • interaktywne wystąpienia, w czasie których studentki najciekawszych kierunków inżynieryjnych opowiedzą, jak konkretnie wygląda nauka na konkretnych kierunkach;
 • wirtualne stoiska uczelni online, gdzie będziesz mogła obejrzeć prezentacje poszczególnych uczelni oraz zapytać o dręczące cię kwestie dotyczące rekrutacji, specyfiki danego kierunku, perspektyw zawodowych itp.
 • proste definicje trudnych nazw, czyli nasz sposób na przystępne wyjaśnienie, co znaczą pozornie trudne nazwy typu nanotechnologia, bioinformatyka czy cyberbezpieczeństwo.

Zapraszamy – zainspiruj się online!

Studia, które niosą nadzieję na przyszłość

Choć pandemiczny rok stanowił dla nas wszystkich ogromne wyzwanie i przyniósł wiele problemów, to jednocześnie przyczynił się do przyspieszenia rozwoju technologicznego świata – mówiła dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, otwierając 22 kwietnia Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

Więcej…

Perspektywy Women in Tech na Campusie Polska Przyszłości

Za nami niesamowicie emocjonujący weekend - 27-30.08 Perspektywy Women in Tech zostały zaproszone do Kortowa na Campus Polska Przyszłości. Było to wydarzenie mające na celu dialog i przestrzeń do rozwoju młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na przyszłość kraju. Perspektywy poprowadziły na Campusie dwa warsztaty na temat przywództwa kobiet oraz kariery w technologiach.

Więcej…

Zapraszamy dziewczyny na studia techniczne - konsekwentnie od 15 lat!

Już 7 kwietnia po raz piętnasty zaprosimy dziewczyny – i chłopaków też! – z ostatnich klas liceów i techników do udziału w jubileuszowym Ogólnopolskim Dniu Otwartym (nie tylko) dla Dziewczyn. W czasie Dnia Otwartego, który organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych, prezentować się będą uczelnie techniczne i uniwersyteckie wydziały ścisłe.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
 • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
 • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania