• Patronują

13 listopada w czasie wieczornej gali Perspektywy Women in Tech Summit 2019, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji RP oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wręczone zostały wyróżnienia dla wybitnych kobiet z listy TOP-20 Cybersecurity Women in Poland.

Jest to pierwsze w Polsce nierangowane zestawienie wybitnych Polek, które zawodowo zajmują się tematyką cyberbezpieczeństwa, przyglądając mu się z różnych perspektyw (m.in. technologicznej, prawnej, biznesowej czy edukacyjnej). Anna Chałupska, członkini zarządu Stowarzyszenia ISACA i audytorka z Deloitte, jedna z wyróżnionych w Top-20, tłumaczyła: - O tej liście od razu zrobiło się głośno w środowisku, więc dla mnie osobiście wpisanie do Top-20 oznacza większą rozpoznawalność i nadzieję na ciekawsze projekty. Natomiast gdybym była po drugiej stronie, studentki, która szuka pomysłu na siebie, na pewno w takiej liście szukałabym inspiracji, wskazówek. Zresztą sama budując swoją karierę, tak właśnie robiłam: wyznaczałam sobie jakiś cel i sprawdzałam, kto podobne rzeczy już robił, jakie certyfikaty zdobył i tak dalej. Jak zauważa Chałupska, w ten sposób łatwiej jest budować własną ścieżkę kariery i odkryć, jak w meandrach nowej wciąż w Polsce dziedziny cybersecurity można się poruszać.

Z kolei Olga Budziszewska, ekspertka z Accenture, mówiła: Moje motto życiowe to Just do your job (rób swoją robotę) i to na pewno bardzo miłe, jeśli ktoś z zewnątrz to jeszcze docenia. Znalezienie się na liście Top-20 spowodowało, że teraz dostaję mnóstwo wiadomości od dziewczyn, które przeczytały tę listę i chcą poznać więcej szczegółów o mojej drodze zawodowej. Jak przyznaje, wiele dziewczyn dzięki liście Top-20 zainteresowało się tym, że cybersecurity to dziedzina otwarta nie tylko dla osób z wykształceniem informatycznym, ale też po zupełnie nie technicznych studiach (sama Budziszewska skończyła kryminologię). Ta akcja jest doskonałą inspiracją dla tych dziewczyn, które chciałyby zaistnieć w cyberbezpieczeństwie, ale boją się spróbować – a jak wskazują statystyki, takich kobiet jest wiele. Dlatego postrzegam Top-20 jako bardzo pozytywne zjawisko, bo ta lista pokazuje, że są różne modele wejścia do cybersecurity i budowania tu swojej kariery niekoniecznie tylko, jeśli się skończyło informatykę – pointuje Budziszewska.

Na TOP-20 Cybersecurity Women in Poland Perspektyw znalazły się:

 • Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki, przewodnicząca europejskiego i polskiego forum cyberbezpieczeństwa CYBERSEC
 • Agnieszka Besiekierska, prawniczka działająca w obszarze IT i cybersecurity
 • Izabela Błachnio-Wojnowska, dyrektorka Governance and Cybersecurity Program Bureau, BNP Paribas Bank Polska
 • Magda Borowik, doradca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego
 • Olga Budziszewska, ekspertka cybersecurity z firmy Accenture
 • Anna Chałupska, ekspertka ds. zarządzania ryzykiem IT, bezpieczeństwa informacji, audytor IT Deloitte
 • Paula Januszkiewicz, międzynarodowa ekspertka z dziedziny cybersecurity, założycielka i CEO firmy CQURE
 • Joanna Karczewska, audytorka systemów informatycznych
 • Aleksandra Kopciuch, specjalistka ds. bezpieczeństwa procesów IT z firmy ComCERT
 • Klaudia Krawiecka, naukowczyni, prezeska Women in Computer Science na Uniwersytecie Oxfordzkim
 • Beata Kulawik, cybersecurity manager w Deloitte Polska
 • Beata Legowicz, cyberprofilerka
 • Katarzyna Majewska, członkini zarządu Citi Handlowy
 • Justyna Orłowska, dyrektor programu Govtech Polska
 • Ewa Piłat, Global Chief Information Security Officer, Willis Towers Watson
 • Joanna Rutkowska, architekt systemów komputerowych
 • Anna Streżyńska, minister cyfryzacji w latach 2015-2018, prezes UKE w latach 2006-2012
 • Agnieszka Szymańska-Kwiecień, ekspertka ds. aplikacji i technologii
 • Joanna Świątkowska, dyrektorka programowa europejskiego forum cyberbezpieczeństwa CYBERSEC
 • Aleksandra Wisz, programistka z Intela
 • Magdalena Wrzosek, kierownik zespołu analiz strategicznych i wpływu nowoczesnych technologii w NASK PIB, NLO Europejskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa ENISA

Pełne informacje o wyróżnionych w TOP-20 kobietach znajdują się na stronie: https://womenintechsummit.pl/top-20

Zobacz zapis video
Zobacz zdjęcia 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…