• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

20 października odbył się już po raz 7. Kobiecy Podwieczorek Technologiczny. Tym razem spotkaliśmy się w firmie Cemex Polska. Uczestniczki mogły poznać od wewnątrz firmę - globalnego lidera w produkcji cementu, betonu towarowego i kruszyw, od lat dostarczającej innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Podczas Podwieczorku studentki, doktorantki i absolwentki polskich uczelni technicznych miały możliwość spotkać się „Oko w oko..” z niesamowitymi kobietami – inżynierkami robiącymi  karierę w firmie CEMEX - Iwoną Wagner-Gajewską i Gabrielą Cieniek, które podzieliły się swoimi inspirującymi historiami. Gościem Podwieczorku była też Kamila Skorupińska – dyrektorka HR, która opowiadała dziewczynom, co zrobić aby osiągnąć sukces będąc kobietą w branży technologicznej, a także jak radzić sobie ze stereotypowym postrzeganiem kobiet w branży budowlanej. Na deser uczestniczki wydarzenia miały możliwość pobuszowania w tajnym laboratorium Cemexu ;) dowiedziały się jak produkuje się różnego rodzaje betonu, jaka aparatura jest do tego potrzebna oraz jakiego rodzaju testy jakości wykonuje się tu każdego dnia. Na koniec dziewczyny na pamiątkę otrzymały - betonowy pendrive oraz biżuterię wykonaną z cementu.

Jak zawsze było smacznie i inspirująco,  tym razem także bardzo… betonowo! :)

A kolejny Podwieczorek już 17-go listopada w Procter&Gamble, nie może Was na nim zabraknąć!

Zapraszamy!

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania