• Patronują

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

20 października odbył się już po raz 7. Kobiecy Podwieczorek Technologiczny. Tym razem spotkaliśmy się w firmie Cemex Polska. Uczestniczki mogły poznać od wewnątrz firmę - globalnego lidera w produkcji cementu, betonu towarowego i kruszyw, od lat dostarczającej innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Podczas Podwieczorku studentki, doktorantki i absolwentki polskich uczelni technicznych miały możliwość spotkać się „Oko w oko..” z niesamowitymi kobietami – inżynierkami robiącymi  karierę w firmie CEMEX - Iwoną Wagner-Gajewską i Gabrielą Cieniek, które podzieliły się swoimi inspirującymi historiami. Gościem Podwieczorku była też Kamila Skorupińska – dyrektorka HR, która opowiadała dziewczynom, co zrobić aby osiągnąć sukces będąc kobietą w branży technologicznej, a także jak radzić sobie ze stereotypowym postrzeganiem kobiet w branży budowlanej. Na deser uczestniczki wydarzenia miały możliwość pobuszowania w tajnym laboratorium Cemexu ;) dowiedziały się jak produkuje się różnego rodzaje betonu, jaka aparatura jest do tego potrzebna oraz jakiego rodzaju testy jakości wykonuje się tu każdego dnia. Na koniec dziewczyny na pamiątkę otrzymały - betonowy pendrive oraz biżuterię wykonaną z cementu.

Jak zawsze było smacznie i inspirująco,  tym razem także bardzo… betonowo! :)

A kolejny Podwieczorek już 17-go listopada w Procter&Gamble, nie może Was na nim zabraknąć!

Zapraszamy!

Women in Tech

Zjazd Digital University „Women in Tech” odbędzie się w najbliższy piątek 19 maja 2017 r. w Auli Szkoły Głównej Handlowej. Zaproszeni Eksperci będą mówić m.in. o tym jak działają i mogą działać kobiety w branżach ICT mówi się już wiele. W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT? Jaki jest potencjał kobiet w branży technologicznej? Kim jest Polka zawodowo zajmująca się nowoczesnymi technologiami? W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT?”.

Więcej…

Dziewczyny zdobyły politechniki!

Sześć tysięcy dziewczyn odwiedziło politechniki i wydziały ścisłe w całej Polsce podczas jubileuszowego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – było kolorowo, głośno i merytorycznie. Maturzystki i gimnazjalistki miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się.

Więcej…

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn 30 marca 2017

30 marca br. już po raz dziesiąty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz ósmy zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
 • Ministerstwo Cyfryzacji