• Patronują

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

INSPIRATIONAL BOOT CAMP - WOMEN ICT CAREER. Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z firmą Intel zorganizowała pierwszy w Polsce i zarazem największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewczyn studiujących kierunki in-formatyczne.

Pod koniec września 120 najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych z całej Polski wzięło udział w 5 dniowym inspiracyjnym obozie. Była to niezwykła okazja do poszerzenia wiedzy i horyzontów, dotyczących nowych technologii, informatyki i teleinformatyki. Dziewczyny mogły zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, spotkać wybitnych mentorów i mentorki, a także zaplanować swoją ścieżkę rozwoju osobistego w branży technologicznej.

- To jest takie miejsce, które ma gromadzić fajne, utalentowane, ambitne i otwarte dziew-czyny studiujące kierunki związane z nowymi technologiami. To wy, Wasze pokolenie, i konkretnie Wasza grupa tworzyć będziecie przyszłość nowych technologii! Bo one bardzo, bardzo potrzebują kobiet i ich świeżego spojrzenia i świetnych pomysłów. A także zaanagażowania i odpowiedzialności. - powiedziała podczas uroczyste inauguracji obozu dr Bianka Siwińska, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Intel bardzo angażuje się w inicjatywy prokobiece, a ten obóz to ważny element działań mających na celu zbudowanie ekosystemu wspierającego talenty dziewczyn w bardzo szerokim planie - dodała Izabela Pastuszyńska z Intel Polska. - Chcemy być częścią wielkich zmian, jakie niesie ze sobą szersza obecność kobiet w branży informatycznej - i je współtworzyć.

Gościem specjalnym obozu był prof. Marek Hołyński, legenda informatyki, wykładowca na MIT, tworzący przez wiele lat rewolucyjne rozwiązania związane z grafiką komputerową  w Dolinie Krzemowej, a obecnie dyrektor Instytutu Maszyn Matematycznych i prezes Pol-skiego Towarzystwa Informatycznego.

W trakcie tych pięciu dni uczestniczki obozu mogły wziąć udział w wielu warsztatach i wykładach, prowadzonych przez wybitnych ekspertów. Każdego dnia na dziewczyny czekały nowe wyzwania. Codziennie spotykały się na zajęciach NTDD, gdzie pod okiem Anny Gayer tworzyły projekty zachęcające dziewczyny do bycia aktywną w branży IT.

Trzeci dzień obozu był okazją do spotkania niesamowitych kobiet, wybitnych mentorów i mentorek. W ramach sesji ICT Role Models, uczestniczki obozu wysłuchały takich ekspertek jak Sarah Jelinek z amerykańskiego oddziału Intel czy Aleksandra Jarmolik z Ericssona. Dziewczyny mogły również same poprzez rozmowę z mentorem lub mentorką dowiedzieć się jak odnieść sukces w branży IT i jaką ścieżkę kariery wybrać. Uczestniczki obozu miały także okazję do wzięcia udziału w dniu karier, na którym mogły porozmawiać z przedstawicielami takich firm jak: Intel, Ericsson, Cisco, Roche, Fujitsu, Goldman Sachs, Shneider Electric. Była to świetna okazja do dowiedzenia się jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych firmach i jak kluczowe znaczenie mają dla nich kobiety w rozwijaniu działalności.  W programie znalazło się również miejsce na zaprojektowanie portfolio dzia-łań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych.

Boot Camp dla dziewczyn to nie tylko nauka ale też sport i rozrywka. Każdego dnia dziewczyny miały szansę wziąć udział w różnorodnych zajęciach sportowych ale też wspólnie oglądały kino technologiczne. Poza solidną porcją wiedzy było też dużo sportu, muzyki i dobrej zabawy w urokliwym rejonie Polski – obóz odbył się na Mazurach.

Obóz był wspólną inicjatywą Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel. Partnerem był Ericsson. Przedstawiciele tych firm byli bezpośrednio zaangażowani w poprowadzenie warsztatów i prezentacji, występowali w roli mentorów i role models zachęcając dziewczyny do współtworzenia przyszłości obszaru ICT. Mamy nadzieje, że za rok uda nam się zgromadzić jeszcze więcej uczestniczek.

Więcej informacji i pełna galeria zdjęć

Women in Tech

Zjazd Digital University „Women in Tech” odbędzie się w najbliższy piątek 19 maja 2017 r. w Auli Szkoły Głównej Handlowej. Zaproszeni Eksperci będą mówić m.in. o tym jak działają i mogą działać kobiety w branżach ICT mówi się już wiele. W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT? Jaki jest potencjał kobiet w branży technologicznej? Kim jest Polka zawodowo zajmująca się nowoczesnymi technologiami? W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT?”.

Więcej…

Dziewczyny zdobyły politechniki!

Sześć tysięcy dziewczyn odwiedziło politechniki i wydziały ścisłe w całej Polsce podczas jubileuszowego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – było kolorowo, głośno i merytorycznie. Maturzystki i gimnazjalistki miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się.

Więcej…

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn 30 marca 2017

30 marca br. już po raz dziesiąty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz ósmy zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Więcej…
 • Partnerzy

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
 • Ministerstwo Cyfryzacji