• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

18 listopada, Muzeum Historii Żydów Polskich, Warszawa. Świat przyspiesza. Już wszyscy wiemy, że w ciągu doby przyswajamy taką ilość informacji, jaką nasi przodkowie przyswajali w ciągu całego życia. To może fascynować, ale i przerażać...

Pojawia się pytanie: jak za tym wszystkim nadążyć, szczególnie w kontekście prowadzenia własnej firmy? Podejmujemy trudne tematy i chcemy Was przekonać, że prowadzenie tradycyjnej firmy można znacznie usprawnić i zoptymalizować poprzez wykorzystanie technologii, nowoczesnych aplikacji i technicznych rozwiązań. I wcale nie oznacza to, że każda kobieta musi od razu stać się programistką i techno-geekiem!

Budowanie marki własnej i marki firmy, komunikacja z grupą docelową, poszerzenie rynków zbytu produktów i usług, sprzedaż, analiza zachowań klientów i konkurencji, skalowalność biznesu - to przykłady obszarów, w których technologia ma duże zastosowanie w biznesie i co więcej - niezwykle pomaga.

Technologii nie należy się bać. Jest powszechna, coraz bardziej intuicyjna i często nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jest ogólnodostępna.

Pokażemy przykłady tradycyjnych biznesów, które dzięki technologii zbudowały znaczną przewagę konkurencyjną.

Udowodnimy także, że aby prowadzić firmę stricte technologiczną nie zawsze trzeba mieć wykształcenie ścisłe.

O tym wszystkim będziemy mówić 18 listopada:

  • 8 merytorycznych wykładów
  • panel z przedsiębiorczymi kobietami
  • 3 dodatkowe seminaria pozwalające zdobyć praktyczną wiedzę

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić rozwój firmy w oderwaniu od nowych technologii. Wykorzystajcie okazję do spotkania ekspertów, praktyków i naszych partnerów oraz do poszerzenia wiedzy i oswojenia się z tym tematem. Konferencja będzie tradycyjnie okazją do spotkania społeczności Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Partnerem strategicznym konferencji jest Google Internetowe Rewolucje. Partnerem głównym Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Współorganizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerami konferencji są: Extor, Allegro.tech, Iwostin, InviPay, Biobazar, Shoplo i Auchan.

W trakcie przerw networkingowych czynna będzie "Strefa Programu Biznes w Kobiecych Rękach".

Podczas konferencji uczestniczki będą mogły skorzystać z indywidualnych warsztatów na temat wykorzystania narzędzi internetowych do rozwoju swojej firmy, prowadzonych przez ekspertów Internetowych Rewolucji Google.

Miejsca na konsultacje z ekspertami dostępne będą po wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowe informacje i zapisy: http://viikonferencjaspk.evenea.pl

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania