• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Z ponad 600 zgłoszeń wybraliśmy 20 stypendystek pierwszej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Rozwój nowych technologii nie będzie możliwy bez zdolnych, utalentowanych kobiet. Dlatego właśnie powstał pierwszy program stypendialny tego typu.

Skierowany jest tylko i wyłącznie do kobiet zainteresowanych obszarem ICT. Jest on efektem naszej współpracy (Fundacji Edukacyjnej Perspektywy) z firmą Intel. W czasie naboru do programu okazało się, że chętnych dziewczyn z całej Polski jest ponad 600. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 43 wybitne młode kobiety. Musiały one zmierzyć się z merytoryczną rozmową kwalifikacyjną poprzez Skypa z kapitułą stypendialną. Ostatecznie wyłoniliśmy najlepszą z najlepszych grupę 20 stypendystek pierwszej edycji programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn.

Wszystkie dziewczyny wiążą swoją przyszłość z branża nowych technologii, jak również są grupą najzdolniejszych studentek, najlepszych polskich uczelni technicznych (AGH, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska). Mają bardzo różnorodne zainteresowana jak i osobowości - łączy je niewątpliwie ogromny talent i ambicja.

Przed dziewczynami czas wzmożonej pracy nie tylko akademickiej, ale również pod okiem Mentorów i Mentorek, których to miały okazję poznać podczas uroczystej gali wręczenia stypendiów 13 października 2015 roku w centrum R&D Intel Technology Poland sp. zo.o w Gdańsku. Oprócz wsparcia mentorskiego na każdą z 20 dziewczyn czeka stypendium w wysokości 12 000 złotych – co ma wesprzeć je w pokryciu wydatków finansowych związanych ze studiami.

Trzymamy kciuki za rozwój i efekty pracy dziewczyn!

www.stypendiadladziewczyn.pl/

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania