• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

9 czerwca w Warszawie odbędzie się wystawa: Włącz zieloną energię! połączona z aukcją dziecięcych dzieł art-recyclingu. Grupa wolontariuszy z Siemensa wraz z Fundacją "Dr Clown" zaprasza na to wyjątkowe i klimatyczne wydarzenie do SOHO FACTORY.

Wystawa jest zwieńczeniem kilkutygodniowego projektu wolontariackiego organizowanego przez grupę pracowników firmy Siemens Sp. z o.o., a także ich znajomych i przyjaciół we współpracy z Fundacją "Dr Clown". Celem projektu było z jednej strony przekazanie dzieciom uśmiechu, dobrej energii, pozytywnej motywacji, oderwanie ich od nieprzyjemnych aspektów szpitalnej rzeczywistości i dolegliwości związanych z ich chorobą, a w ten sposób pośredni wpływ na skuteczność leczenia i terapii dzieci. Z drugiej zaś strony grupie zaangażowanych w projekt osób zależało na promowaniu świadomości ekologicznej wśród dzieci, na działaniach inspirujących je do zainteresowania tymi tematami w sposób niebanalny i kreatywny.

Wyjątkowo skutecznym okazał się proces kreacji. Wykorzystanie surowców wtórnych, odpadów, których się zazwyczaj pozbywamy do tworzenia urokliwych i unikalnych dziełek sztuki, pochłonęło i zaangażowało dzieciaki kompletnie. Podczas serii warsztatów edukacyjno-.twórczych dla dzieci w warszawskim Szpitalu Dziecięcym im. Prof. dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej, wśród pozytywnych emocji powstały wyjątkowe i unikalne w swym charakterze dzieła sztuki. Niezwykłe przykłady tak modnego ostatnio art.-recyclingu.

Poparcie dla pomysłu przyszło również od strony zarządzających SOHO FACTORY i dzięki temu w gościnnych progach hali 15 odbędzie się wystawa Włącz zieloną energię! połączona z aukcją niebanalnych dzieł sztuki dziecięcej. To unikalna okazja, aby stać się właścicielem zjawiskowej lampy lub innego urokliwego przedmiotu. Każdy z gości może zostać wyjątkowym mecenasem sztuki, zaopiekować się pięknym arcydziełkiem rąk dziecięcych i zarazem wspomóc Fundację, pozwalając jej nieść radość kolejnym dzieciom.


Szczegóły wydarzenia poniżej i na stronach Fundacji
https://www.facebook.com/events/1582587442007917/
https://www.facebook.com/drclownwarszawa
http://www.drclown.pl/aktualnosci
https://www.facebook.com/fundacja.dr.clown?fref=ts
http://www.siemens.pl/pl/press/news/wystawa-wlacz-zielona-energie.htm

Wystawa: Włącz zieloną energię!
Gdzie: SOHO FACTORY, ul. Mińska 25, Warszawa, Hala nr 15
Kiedy: 9.06.2015.
Godziny: 10.00 18.00
Wstęp wolny, niezbędny i mile widziany!
Harmonogram wystawy:
10.00 otwarcie wystawy
11:00 pierwszy pokaz klaunów warsztaty

13:00 drugi pokaz klaunów warsztaty

16:00-18:00 aukcja, czyli mały konkurs kto zostanie opiekunem tej lampy?

A tu można zobaczyć logo przedsięwzięcia zaprojektowane przez wolontariuszy: http://youtu.be/byOYc0FLOWw

Fundacja "Dr Clown" zaprasza!

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania