• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Dziewczyny byłyście znakomite! Wiele się działo, była świetna zabawa i moc inspiracji a przy tym powstało wiele doskonałych zdjęć.

W naszym konkursie należało zrobić sobie serię zdjęć selfie na terenie uczelni podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn. Zasady były proste – odwiedź jak najwięcej charakterystycznych punktów na uczelni oraz odnajdź jak najwięcej profesorów i studentek (lista miejsc i przedmiotów) – i zrób sobie z nimi zdjęcie. Każde zdjęcie opublikowane na naszym fanpage'u z odpowiednim hashtagiem: #dziewczynynapolitechniki lub #dziewczynydoscislych było punktowane zgodnie z regulaminem (regulamin).

Uwaga! Zdjęcie musiało być udostępnione w opcji „publicznej” (wyświetlane dla każdego użytkownika niezależnie czy należy do grona twoich znajomych). Im więcej zdjęć, tym więcej punktów!

Do wygrania był tabletVIP-Tour dla całej klasy po wybranej uczelni, zdjęcie na okładce wakacyjnego numeru magazynu „Perspektywy” oraz ekskluzywny wywiad o szkole dziewczyny, która wygrała!

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom Wielkiej Bitwy na Selfie!

Przejrzeliśmy mnóstwo ciekawych zdjęć i zdecydowaliśmy, że najlepszą i najbardziej ambitną uczestniczką Bitwy, która zgromadziła najwięcej punktów jest Barbara Mroczek. GRATULUJEMY! :)

 

Zdjęcia zwyciężczyni były bardzo kreatywne, zrobione w regulaminowych miejscach na na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oddawały dobry nastrój uczestników Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn!

Wielkie brawa za wysoki poziom, dobrą zabawę i znakomite selfie!

Do zobaczenia już za rok na politechnikach i wydziałach ścisłych uniwersytetów!  :)

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania