• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Działo się! 3000 dziewczyn wzięło udział w kulminacji akcji "Dziewczyny na politechniki!" - Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn jak Polska długa i szeroka. Akcja organizowana przez Fundację Edukacyjna Perspektywy wraz z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych miała miejsce na 18 politechnikach i wydziałach ścisłych w całym kraju.

Dziewczyny mogły przekonać się, czy warto studiować na kierunkach inżynierskich, kogo tam spotkają i jak odnajdą się potem na rynku pracy.

Zadawały mnóstwo pytań zgodnie z maksymą tegorocznej akcji: Wybieram mądrze. Sprawdzam opcje. Mogę wszystko!

Atrakcji uczelnie przygotowały dla nich mnóstwo: biegi w kasku, łaziki marsjańskie, walki robotów, drukarki 3D, drony, bolidy, gry miejskie, a nawet loty samolotem!

I ogólnopolska rywalizacja dla zapalonych fejsbukowiczek - Wielka Bitwa na Selfie.

Dziewczyny uczyły się tez kodować, projektować, a nawet gotować.... potrawy kuchni molekularnej.

Akcja odbyła się po raz ósmy, można już zatem mówić o pokoleniu Dziewczyn na politechniki! - coraz większej grupie młodych kobiet zainspirowanych, za sprawą udziału w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, do podjęcia studiów technicznych. I tworzenia przyszłości technologicznej świata.

Dziękujemy za dzisiaj. Działamy dalej. Zapraszamy za rok!


fot. Krzysztof Krzempek

 

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania