• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Dziś podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn możecie wziąć udział w Wielkiej Bitwie na Selfie – konkursie ze świetnymi nagrodami!

Każda z Was ma szansę wygrać tablet, Vip-Tour dla całej klasy po wybranej politechnice (gdzie zwiedzicie miejsca niedostępne dla każdego), zdjęcie na okładce wakacyjnego wydania magazynu „Perspektywy” oraz ekskluzywny reportaż o Waszej szkole w magazynie!

Konkurs polega na robieniu zdjęć selfie na terenie uczelni, podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn. Zasady są proste - odnajdź jak najwięcej dziewczyn studiujących kierunki techniczne bądź ścisłe i strzel sobie z nimi fotkę selfie! Za każde zdjęcie – otagowane naszym fanpage’em – Dziewczyny na politechniki! (#dziewczynynapolitechniki), wrzucone na Twój profil w serwisie Facebook.com dostaniesz punkty. Zdjęcia możesz robić także z profesorami uczelni oraz w charakterystycznych miejscach i z konkretnymi przedmiotami na terenie kampusu (lista punktowanych miejsc i przedmiotów). Pamiętaj tylko, że każda fotka musi być zrobiona w stylistyce selfie.

Uwaga! Zdjęcie musi być udostępnione w opcji „publicznej” (wyświetlane dla każdego użytkownika niezależnie czy należy do grona twoich znajomych). Im więcej zdjęć, tym więcej punktów!

Wcześniej koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania