• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

18 kwietnia Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zapraszają na Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn! Programy Dnia Otwartego, jak co roku są bardzo pomysłowe i łączą akademicką powagę z mądrą zabawą.

Również w sobotę można spodziewać się wielu atrakcji – uczelnie planują warsztaty, gry, wykłady i inne aktywności – będzie działo się wiele! Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zaplanował m.in. wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty w laboratoriach, a także koncert niespodziankę. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zaprezentuje wydziały oraz uczelnię. Uczestniczki Dnia Otwartego będą mogły także porozmawiać ze studentkami oraz pracownikami dydaktycznymi uczelni.

W tym roku po raz ósmy uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. Po raz szósty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie. 15 uczelni technicznych i 3 wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały specjalny program. Będą gry edukacyjne, warsztaty, spotkania ze studentkami i absolwentkami, Bieg w Kasku oraz pierwszy raz w tym roku – Wielka Bitwa na Selfie – konkurs, w którym można wygrać wspaniałe nagrody. Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Na Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn oraz Wielką Bitwę na Selfie wymagana jest rejestracja online.

Zapraszamy wszystkie dziewczyny!

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania