• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zapraszają na konferencję prasową nt. Raportu "Kobiety na politechnikach 2016" i Ogólnopolskiego Dnia Otwartego - Tylko Dla Dziewczyn oraz inauguracji drugiej edycji stypendiów „Nowe technologie dla dziewczyn”.

Konferencja odbędzie się 17 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej, ul. Bracka 6/8.

W spotkaniu wezmą udział: prof. Maria Nowicka-Skowron - rektor Politechniki Częstochowskiej, prof. Tadeusz Więckowski - rektor Politechniki Wrocławskiej i przewodniczący KRPUT, dr Bianka Siwińska – dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Michał Dżoga - dyrektor ds. publicznych, Intel oraz Joanna Lisiecka -  kierowniczka akcji „Dziewczyny na politechniki!”, a także przedstawiciele uczelni biorących udział w akcji, studentki uczelni technicznych, wybitne start-uperki, naukowczynie, wynalazczynie i inżynierki.

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje: Anna Wdowińska, tel. 22 628 58 62 w. 40,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania