• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Pierwszy z sześciu zaplanowanych w tym roku Biegów w Kasku za nami! W sobotę 11 kwietnia ponad 100 pań z Łodzi przebiegło dystans 1 km w kultowym kasku kampanii Dziewczyny na politechniki! na głowie.

Bieg w Łodzi udał się w każdym calu – wzięło w nim ponad 100 zadowolonych uczestniczek (najmłodsza miała 9 lat), dopisała ładna aura, a kaski nie pospadały z głów. Kolejne Biegi już 17 kwietnia (Warszawa) i 23 kwietnia (Częstochowa, Kielce, Opole Poznań). W tym nietypowym mini maratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kasku akcji Dziewczyny na politechniki!

Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy i odbywa się w ramach ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, zachęcić je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery. W Biegu mogą brać udział wszystkie biegaczki i biegacze, jednak – ponieważ akcje są skierowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystek – to ich udział będzie specjalnie promowany i nagradzany.

Więcej informacji i rejestracja na: www.biegwkasku.pl

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania