• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

W imieniu organizatorów P&G Woman Day zapraszamy na wydarzenie, dzięki któremu dowiecie się jak wygląda dzień z życia kobiet - inżynierek w fabrykach Procter & Gamble.

P&G Woman Day odbędzie się 5 i 6 marca w fabryce Gillette w Łodzi i fabryce kosmetyków P&G (m.in. marki Olay) w Aleksandrowie Łódzkim. Uczestniczki wydarzenia dowiedzą się, jakie zadania wykonują inżynierki w praktyce oraz wybiorą się na wycieczki po fabrykach P&G.

Ponad to dziewczyny będą miały okazję wykonać realne zadania inżyniera w różnych działach produkcyjnych, spotkać się z inżynierami firmy i zadać im pytania w nieformalnej atmosferze, a przy tym – cały czas – świetnie się bawić!

Wydarzenie kierowane jest do mówiących po angielsku studentek III, IV oraz V roku uczelni technicznych, które chciałyby w przyszłości zostać inżynierkami. Firma zapewnia wyżywienie oraz nocleg z 5 na 6 marca. Organizator zwraca także koszty dojazdu osobom spoza województwa łódzkiego (PKP/PKS).

Warunkiem uczestnictwa jest zaaplikowanie on-line na ce.experiencepg.com i wypełnienie kwestionariusza. Termin składania aplikacji mija 28 lutego 2015 r.

Bawcie się dobrze!

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania