• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

W tym roku  po raz pierwszy w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn odbędzie się niezwykła Wielka Bitwa na Selfie! Weź w niej udział przychodząc 23 kwietnia na Dzień Otwarty do wybranej przez siebie uczelni.

Odnajdź jak najwięcej dziewczyn studiujących kierunki techniczne bądź ścisłe i strzel sobie z nimi fotkę (tzw. "selfie") Najwięcej punktów będzie można zdobyć za zdjęcie z „najrzadszymi okazami” – czyli studentkami z kierunków, gdzie kobiet studiuje wciąż bardzo niewiele (listę kierunków wraz z punktacją znajdziesz w Regulaminie Konkursu).

Regulamin Konkursu opublikujemy 14 kwietnia - 10 dni Ogólnopolskim Dniem Otwartym Tylko Dla Dziewczyn na www.dziewczynynapolitechniki.pl oraz na fanpage’u na Facebooku.

UWAGA! Na zwyciężczynie czekają bardzo atrakcyjne nagrody, o których dowiedzie się już wkrótce – śledźcie profil Dziewczyny na politechniki! na Facebooku.

Nagrody

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania