Już w najbliższy czwartek - 20 marca 2014 r. Urząd Patentowy RP wspólnie z Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” organizuje spotkanie licealistów z młodymi wynalazcami pt. „Zostań wynalazcą” w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

W spotkaniu wezmą udział młodzi wynalazcy – studenci lub absolwenci studiów technicznych, którzy zaprezentują swoje nowatorskie rozwiązania techniczne, jak również opowiedzą o satysfakcji tworzenia wynalazków. Podczas spotkania młodzież będzie miała również możliwość zapoznania się z zasadami ochrony własności intelektualnej.

Spotkanie otworzy Prezes UPRP dr Alicja Adamczak, prof. Michał Szota, Prezes SPWiR oraz Pan Waldemar Siwiński, Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…