• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Już w najbliższy czwartek - 20 marca 2014 r. Urząd Patentowy RP wspólnie z Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” organizuje spotkanie licealistów z młodymi wynalazcami pt. „Zostań wynalazcą” w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

W spotkaniu wezmą udział młodzi wynalazcy – studenci lub absolwenci studiów technicznych, którzy zaprezentują swoje nowatorskie rozwiązania techniczne, jak również opowiedzą o satysfakcji tworzenia wynalazków. Podczas spotkania młodzież będzie miała również możliwość zapoznania się z zasadami ochrony własności intelektualnej.

Spotkanie otworzy Prezes UPRP dr Alicja Adamczak, prof. Michał Szota, Prezes SPWiR oraz Pan Waldemar Siwiński, Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania