Przez 3 tygodnie września Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! odwiedziły 18 największych ośrodków akademickich, w których odbyły się Salony Maturzystów 2012.
Na targach pojawiło się w sumie 190 000 maturzystów, którzy dzięki okręgowym komisjom egzaminacyjnym (OKE), regionalnym konferencjom rektorów i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy dowiedzieli się wszystkiego na temat matury 2013 oraz zasad przyjęć na studia w roku akademickim 2013/14.
W całym kraju podczas targów można było spotkać naszych wysłanników, którzy zachęcali przyszłe maturzystki do udziału w Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn, na który zapraszamy wiosną – 25 kwietnia 2013 r. w uczelniach w całym kraju.
Bogumiła Marczyńska i Paulina Leszczyńska-Sęk z Engineering Design Center
Na największym z tegorocznych Salonów Maturzystów w gmachu Politechniki Warszawskiej przyciągaliśmy uwagę tłumów młodych ludzi przede wszystkim naszymi kaskami opatrzonymi logiem akcji. Przy stoisku Dziewczyn na politechniki! i Dziewczyn do ścisłych! gromadziły się osoby pragnące dowiedzieć się szczegółów dotyczących przebiegu samego Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn.
Na stoisku Engineering Design Center można było porozmawiać o zapotrzebowaniu na inżynierki i inżynierów w przemyśle lotniczym
Prosiliśmy osoby uczestniczące w Salonach Maturzystów o opinie na temat akcji. Marta z LO im. S. Sempołowskiej w Warszawie wyraziła się tak: „To wezwanie skierowane do każdej młodej kobiety, aby pomyślała, co najbardziej kocha i co chce w życiu robić i aby nie kierowała się myślą, co powinna robić jako kobieta. Jako kobieta może wszystko!”. Nina z I LO w Puławach napisała: „Uważam, że przekonanie o tym, jakoby chłopcy byli lepsi z przedmiotów ścisłych, a dziewczyny z humanistycznych to mit. Trzeba przełamywać stereotyp dziewczyny-humanistki, bo więcej dziewczyn inżynierów przyniesie pracodawcom duże korzyści”. Beata z I LO w Toruniu dodała: „Dzięki kobietom możemy zgłębić jeszcze więcej tajemnic”, a Małgorzata z II LO w Siedlcach: „Czas rozruszać polskie społeczeństwo i pokazać, że choć „słaba” płeć to umysły potężne!”.