• Patronują

Rusza 16. Kampania Dziewczyny na politechniki! / Dziewczyny do ścisłych! - zainicjowana w 2007 roku przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy - to pionierski i zarazem największy projekt edukacyjny promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem kampanii jest nie tylko zwiększenie udziału kobiet w naukach inżynieryjno-technicznych, ale także przełamywanie stereotypów w myśleniu o “męskich” i “kobiecych” kierunkach studiów, zawodach czy dziedzinach gospodarki. 

W tym roku Fundacja Edukacyjna Perspektywy wspólnie z uczelniami technicznymi i uniwersyteckimi wydziałami nauk ścisłych przygotowała nową formułę kampanii DNP/DDŚ. Zamiast jednego Ogólnopolskiego Dnia Otwartego (nie tylko!) dla Dziewczyn, włączamy nasze wydarzenia i działania dla dziewczyn w zaplanowane w różnych terminach Dni Otwarte poszczególnych uczelni, tym samym zapewniając kandydatkom i kandydatom na studia jeszcze więcej uczelnianych atrakcji.

Podczas uczelnianych Dni Otwartych wiosną 2023 wykładowczynie, studentki i absolwentki uczelni technicznych spotkają się z uczennicami szkół średnich, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach, a przede wszystkim zaproszą dziewczyny do zwiedzania laboratoriów, organizując dla nich warsztaty, wykłady i pokazy.

Branża nowych technologii czeka na utalentowane i wykształcone kobiety

Działając lokalnie, będziemy angażować społeczność akademicką: studentki uczelni biorących udział w kampanii - jako ambasadorki DNP/DDŚ - wspólnie z ekspertkami i ekspertami firm technologicznych poprowadzą w liceach i technikach lekcje inspiracyjne dla dziewczyn i chłopaków zainteresowanych studiami technicznymi i ścisłymi. 

Włączenie do kampanii przedstawicieli biznesu z branży nowych technologii pozwoli na pokazanie kandydatkom perspektyw zawodowych dla absolwentek kierunków ścisłych i technicznych. 

DNP/DDŚ to kampania wielkiego formatu

Od startu kampanii minęło 16 lat, a udział kobiet wśród studentów uczelni technicznych wzrósł z 29% w 2009 roku do 35% w 2022. Wierzymy, że z każdym rokiem będzie ich coraz więcej! Dlatego wszystkim młodym inżynierkom, naukowczyniom, innowatorkom oraz studentkom, doktorantkom i kandydatkom na kierunki ścisłe i techniczne chcemy zadedykować coś wyjątkowego:

20 kwietnia 2023 odsłonimy w Warszawie mural kampanii DNP/DDŚ

Więcej szczegółów o tegorocznej kampanii Dziewczyny na Politechniki / Dziewczyny do Ścisłych: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/ oraz na stronach 15 uczelni technicznych / wydziałów nauk ścisłych (http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/partnerzy).

Koordynatorką kampanii DNP/DDŚ jest Zuzanna Ciesielska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…