• Patronują

Za nami niesamowicie emocjonujący weekend - 27-30.08 Perspektywy Women in Tech zostały zaproszone do Kortowa na Campus Polska Przyszłości. Było to wydarzenie mające na celu dialog i przestrzeń do rozwoju młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na przyszłość kraju. Perspektywy poprowadziły na Campusie dwa warsztaty na temat przywództwa kobiet oraz kariery w technologiach.

Campus Polska Przyszłości to 7-dniowe wydarzenie pełne warsztatów, debat, spotkań z aktywistami, przedsiębiorcami, ekspertami i innymi osobami, które chciałyby zmieniać sytuację panującą w Polsce. Nie mogło zatem zabraknąć w tym gronie zespołu Perspektyw! Pierwszy warsztat odbył się w sobotę 28.08 i traktował o przywództwie kobiet. Prowadziła go CEO Perspektywy Women in Tech Bianka Siwińska oraz Joanna Obstój - dyrektor inżynierii w Google Polska. Obie panie przedstawiły cechy liderek i co można zrobić, by stać się jedną z nich. Uczestniczkami warsztatu były również doświadczone przywódczynie, m.in. Henryka Bochniarz i Magdalena Środa. Cennym elementem była także końcowa dyskusja. Spotkanie zebrało zarówno kobiety, jak i mężczyzn a wszyscy razem rozmawiali o przywództwie, technologiach, równym traktowaniu i poprawie sytuacji w naszym kraju.

Kolejnym warsztat prowadzony był w większym zespole. Na scenie zobaczyć można było Biankę Siwinską i Joannę Obstój, ale także Agę Maciejowską - CEO Plan Be oraz Co-founderkę portalu Evenea.pl,  Monikę Osiak - studentkę informatyki Politechniki Warszawskiej, Joannę Lange - specjalistkę od IT w firmie Roche, Urszulę Stachowiak - stażystkę w Intelu oraz Joannę Maraszek - co-founderkę Planet A Foundation. Warsztat miał charakter bardzo praktyczny i pozwolił prowadzącym odpowiadać na pytania uczestników dzięki stworzeniu grup konsultacyjnych z różnych obszarów technologicznych. Tytuł spotkania to “Technologie w karierze i kariera w technologiach”.

Zespół Perspektywy Women in Tech brał także udział w integracyjnym biegu inaugurującym Campus oraz festiwalu kolorów. Całe wydarzenie zebrało około 1000 osób z całej Polski.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…