Za nami niesamowicie emocjonujący weekend - 27-30.08 Perspektywy Women in Tech zostały zaproszone do Kortowa na Campus Polska Przyszłości. Było to wydarzenie mające na celu dialog i przestrzeń do rozwoju młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na przyszłość kraju. Perspektywy poprowadziły na Campusie dwa warsztaty na temat przywództwa kobiet oraz kariery w technologiach.

Campus Polska Przyszłości to 7-dniowe wydarzenie pełne warsztatów, debat, spotkań z aktywistami, przedsiębiorcami, ekspertami i innymi osobami, które chciałyby zmieniać sytuację panującą w Polsce. Nie mogło zatem zabraknąć w tym gronie zespołu Perspektyw! Pierwszy warsztat odbył się w sobotę 28.08 i traktował o przywództwie kobiet. Prowadziła go CEO Perspektywy Women in Tech Bianka Siwińska oraz Joanna Obstój - dyrektor inżynierii w Google Polska. Obie panie przedstawiły cechy liderek i co można zrobić, by stać się jedną z nich. Uczestniczkami warsztatu były również doświadczone przywódczynie, m.in. Henryka Bochniarz i Magdalena Środa. Cennym elementem była także końcowa dyskusja. Spotkanie zebrało zarówno kobiety, jak i mężczyzn a wszyscy razem rozmawiali o przywództwie, technologiach, równym traktowaniu i poprawie sytuacji w naszym kraju.

Kolejnym warsztat prowadzony był w większym zespole. Na scenie zobaczyć można było Biankę Siwinską i Joannę Obstój, ale także Agę Maciejowską - CEO Plan Be oraz Co-founderkę portalu Evenea.pl,  Monikę Osiak - studentkę informatyki Politechniki Warszawskiej, Joannę Lange - specjalistkę od IT w firmie Roche, Urszulę Stachowiak - stażystkę w Intelu oraz Joannę Maraszek - co-founderkę Planet A Foundation. Warsztat miał charakter bardzo praktyczny i pozwolił prowadzącym odpowiadać na pytania uczestników dzięki stworzeniu grup konsultacyjnych z różnych obszarów technologicznych. Tytuł spotkania to “Technologie w karierze i kariera w technologiach”.

Zespół Perspektywy Women in Tech brał także udział w integracyjnym biegu inaugurującym Campus oraz festiwalu kolorów. Całe wydarzenie zebrało około 1000 osób z całej Polski.

Wciąż za mało kobiet w STEM. Premiera raportu „Kobiety na politechnikach 2023” Perspektyw i OPI-PIB

Tylko 35% wszystkich studentów publicznych uczelni technicznych to kobiety, ale są kierunki (np. automatyka i robotyka przemysłowa), na których studentek jest mniej niż 5%! Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy konsekwentnie od 15 lat inspiruje dziewczyny do wybierania kierunków technicznych i ścisłych oraz do szturmowania branży nowych technologii tak, by można było mówić o harmonijnym i równościowym rozwoju świata.

Więcej…

Nowa formuła DNP/DDŚ: działamy lokalnie, angażujemy społeczność i odwiedzamy szkoły!

Rusza 16. Kampania Dziewczyny na politechniki! / Dziewczyny do ścisłych! - zainicjowana w 2007 roku przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy - to pionierski i zarazem największy projekt edukacyjny promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem kampanii jest nie tylko zwiększenie udziału kobiet w naukach inżynieryjno-technicznych, ale także przełamywanie stereotypów w myśleniu o “męskich” i “kobiecych” kierunkach studiów, zawodach czy dziedzinach gospodarki. 

Więcej…

Studia, które niosą nadzieję na przyszłość

Choć pandemiczny rok stanowił dla nas wszystkich ogromne wyzwanie i przyniósł wiele problemów, to jednocześnie przyczynił się do przyspieszenia rozwoju technologicznego świata – mówiła dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, otwierając 22 kwietnia Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

Więcej…