• Patronują

16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej. Z tej okazji - w ramach programu Empowering Women in Agrifood (EWA) - przygotowaliśmy wyjątkowy Masterclass poświęcony zwiększaniu świadomości ekologicznej, budowaniu zrównoważonych firm oraz wzajemnej wymianie doświadczeń.

W programie spotkania odbywającego się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie znalazły się:

  • debata „Ślad węglowy vs. Startupy”, w której wzięli udział Piotr Grabowski (co-founder, Foodtech.ac), Agnieszka Maciejowska (Co-founderka & CEO, Plan Be Eco), Elżbieta Wyraz (Koordynatorka EWA Poland, Fundacja Edukacyjna Perspektywy), Justyna Wysocka-Golec (Menedżerka ds. Zrównoważonego rozwoju w Bureau Veritas Polska; co-founderka & CEO LGM S.A.);
  • warsztat „Jak wdrożyć zrównoważone rozwiązania do swojej firmy i zmniejszyć ślad węglowy?”, który prowadziła Martyna Zastawna (Founderka & CEO, WoshWosh; co-founderka SzeptSzum).

Przed nami jeszcze 2 miesiące intensywnej pracy. Finał programu oraz konkurs pitchingowy, podczas którego 10. uczestniczek programu EWA zaprezentuje swoje rozwiązania z branży rolno-spożywczej, odbędzie się 17 listopada 2021. Więcej informacji wkrótce na stronie: http://shesnnovation.pl/ewa/

Empowering Women in Agrofood to 5-miesięczny program akceleracyjny realizowany przez EIT FOOD i Fundację Edukacyjną Perspektywy. W ramach programu EWA uczestniczki otrzymują wsparcie wyjątkowych Mentorek i Mentorów - specjalistów w branży rolno-spożywczej, a także cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu oraz skrojone pod ich potrzeby porady wybitnych ekspertów z branży. 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…