• Patronują

Nowe technologie dla dziewczyn! - to przewodnie hasło tegorocznej edycji naszej akcji. Bo dziewczyn na kierunkach z nimi związanych jest za mało. Weź udział w konkursie UKE i wygraj tablet.

Pakt dla nowych technologii

„Nowe technologie dla dziewczyn” to hasło tegorocznej, V już odsłony akcji "Dziewczyny na politechniki!" i III edycji akcji „Dziewczyny do ścisłych!”. Podczas Dnia Otwarteog Tylko Dla Dziewczyn 26 kwietnia w uczelniach w całym kraju uczestniczki będą miały wyjątkową okazję spotkania się ze studentkami kierunków informatycznych i telekomukacyjnych. Ponadto będą mogły poznać absolwentki, które pracują w swoich zawodach, mają doświadczenie w tej branży i wiedzą, że dziś brakuje na rynku wykwalifikowanych informatyczek. Jednocześnie 26 kwietnia przypada również Światowy Dzień Kobiet i Dziewczyn w nowych technologiach.

Z tej okazji zapraszamy uczennice  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie Urzędu Telekomunikacji Elektronicznej, w którym można wygrać tablety. Wystarczy dpowiedzieć na 15 pytań.  Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie http://www.uke.gov.pl

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…