• Patronują

Politechniki i wydziały ścisłe czekają! Dla wszystkich dziewczyn, które marzą o studiach na politechnice... i dla tych, które się kierunków ścisłych i technicznych boją, Dzień Otwarty to okazja, żeby poznać uczelnię, przyszłe koleżanki, wykładowców, a przy okazji – świetnie się bawić.

Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn odbędzie się „jak kraj długi i szeroki”, już po raz ósmy. Będziemy przekonywać kolejny rocznik maturzystek, że mogą studiować kierunki ścisłe i techniczne i że to znakomity pomysł na życie. Dzięki akcji Dziewczyny na politechniki! systematycznie rośnie liczba kobiet studiujących na politechnikach, choć wciąż jest ich za mało – zwłaszcza na informatyce.

Przypominamy, że dodatkową atrakcją tegorocznego Dnia Otwartego jest Wielka Bitwa na Selfie.

Jeszcze zdążycie się zarejestrować.

Rusza kampania Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Rusza 18 edycja kampanii Dziewczyny na politechniki! oraz 16 edycja Dziewczyny do ścisłych! – projektów zainicjowanych przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tym roku kampanii towarzyszy premiera raportu „Kobiety na politechnikach 2025”, który został opracowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – PIB i zostanie opublikowany 16 kwietnia br. Dostarcza on najświeższych i najbardziej kompleksowych danych o udziale kobiet w kształceniu technicznym i ścisłym w Polsce – pokazując zarówno postępy, jak i wyzwania, przed którymi nadal stoimy.

Więcej…

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…