• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Już 27-28 lutego zapraszamy na stoiska Dziewczyn na Politechniki! i Dziewczyn do ścisłych! na XXIII. Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2015

W tym roku na naszych stoiskach będzie czekać na Was wiele atrakcji – warsztaty, pokazy naukowe, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz konkursy. W programie m.in. prezentacja robotów Lego, warsztat Design Thinking oraz pokazy niesamowitych doświadczeń chemicznych i fizycznych. Będziecie mogli także własnoręcznie wykonać znaczki z oryginalnymi nadrukami.

XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015, czyli targi szkół, odbędą się w piątek i sobotę (27, 28 lutego) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godz. 9.00-16.00. Wydarzenie warto odwiedzić nie tylko ze względu na ofertę wystawców, ale także wydarzenia towarzyszące Salonowi - seminaria i prezentacje kierowane do gimnazjalistów, uczniów liceów i techników oraz maturzystów.

Kompletny program Salonu znajdziecie tutaj.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania