• Patronują

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania

Dzień Kobiet, niedziela, 8 marca 2015 o godz. 11.00, spod Podchorążówki w Łazienkach Królewskich ruszy Mentoring Walk – wspólny spacer kobiet liderek i kobiet, które do roli tej aspirują. Globalna inicjatywa Vital Voices Global Partnership już po raz czwarty będzie zrealizowana także w Polsce.

Skąd pomysł na Global Mentoring Walk? Zupełnie spontanicznie wpadła na niego założycielka i była Prezes Oxygen Media - partnerka biznesowa Oprah Winfrey - Geraldine Laybourne. Wypełniony od rana do nocy grafik nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała żeby dołączyły do jej codziennego spaceru i tak wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką, która zainspirowała świat.

8 marca, Global Mentoring Walk będzie odbywał się w 72-u miastach w 53 krajach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Serbii, Brazylii, Izraelu, Bangladeszu, Haiti, Libanie, Malezji, Gwatemali, Liberii, Peru, Katarze, Vanatu, Zimbabwe, Saint Lucia, Togo, Kambodży, Ghanie, Tajlandii, Jemenie, Ugandzie, Malezji, Egipcie, Ugandzie, Indiach, Kenii, Kamerunie. Wszędzie tam gdzie aktywnie działają kobiety związane z fundacją Vital Voices, a więc także w Polsce. Podczas wspólnej przechadzki, panie będą dyskutować na temat swoich wyzwań zawodowych, dzielić się doświadczeniami i budować relację Mentorka – Mentee (uczennica).

- Celem inicjatywy Global Mentoring Walk (Spacer z Mentorka) jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dla osób zaangażowanych w rozwój gospodarczy i obywatelski swoich społeczności, krajów, regionów.  Cieszymy sie bardzo ze w Polsce organizujemy Spacer z Mentorka już po raz czwarty i ze każdego roku nasza inicjatywa spotyka sie z takim zainteresowaniem i zaangażowaniem najważniejszych osób z polskiej gospodarki oraz organizacji obywatelskich – mówi Aleksandra Gren, Rada Programowa Vital Voices Poland.

Na wiosenny spacer, jako liderki, wybiorą się m.in. wybitne przedstawicielki polskiego biznesu, NGO, świata nauki, polityki – Olga Kozierowska (Sukces Pisany Szminką), Barbara Inglot (Inglot), Ewa Krakowiak-Świątnicka (CITI), Grażyna Olbrych (ONET), Nina Kowalewska - Motlik (New Communications), Marynika Woroszylska-Sapieha (Sanofi Avenisis),in. Spotkać się z nimi będzie mogło 38 wybranych pań, które zgłosiły się do Vital Voices Chapter Poland do 14 lutego.

- Cieszę się, że przez lata mogłam być mentorką dla wielu kobiet. Być może podczas tegorocznej edycji Global Mentoring Walk spotkam kogoś, komu znów będę mogła posłużyć swą wiedzą i doświadczeniem - mówi Jolanta Kwaśniewska, Honorowa Przewodnicząca Vital Voices Chapter Poland i Gość Specjalny 2015 GMW Poland.

Wielokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski da wskazówki jak chodzić, by dojść po złoto.

Partner Główny: AVON

Partner Strategiczny: ALTKOM

Partnerzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet (Partner merytoryczny), Fundacja BezMiar, Restauracja Belvedere, Hotel InterContinental Warsaw, Balajcza, Superksiegowa, Novartis, CITI Women’s Network Poland

Patroni medialni: Magazyn Madame, Businesswomanlife.pl, Perspektywy.pl

Vital Voices Global Partnership

Vital Voices Global Partnership jest to wiodąca organizacja non-profit w USA, która identyfikuje, inwestuje i przybliża szerszej publiczności niezwykłe kobiety z całego świata, podkreślając ich potencjał przywódczy we wprowadzaniu zmian w poziomie życia, szerzeniu pokoju i dobrobytu. Od 1997 roku do tej pory międzynarodowa załoga VV  złożona z ponad 1000 partnerów, expertów pro bono, liderów, także najwyższych rangą polityków, przedstawicieli świata biznesu i organizacji społecznych przeszkoliła i przeprowadziła mentoring dla ponad 12,000 aspirujących liderów kobiet z ponad 144 krajów Azji, Afryki, Eurazji, Ameryki Łacińskiej, Karaibów i Bliskiego Wschodu. Kobiety te przeszkoliły i były mentorami w swoich społecznościach dla 500,000 kolejnych kobiet i dziewcząt.  Więcej o zakresie działań Vital Voices.

Od 2009 Vital Voices działa z sukcesem w Polsce organizując projekty mentoringowe zarówno dla lokalnych liderek, jak również wybitnych kobiet z Eurazji.

Serdecznie zapraszamy do grona Vital Voices Poland, które daje możliwość zmieniania siebie oraz świata na lepsze.

Zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn – już 22 kwietnia 2021 - online!

Wybór właściwego kierunku studiów jest decyzją, która może wpłynąć na całe życie. Możemy jednak pomóc w podjęciu tej decyzji, podczas spotkania, które organizujemy specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystkach i maturzystach a także ich nauczycielach i edukatorach! 22 kwietnia  2021 na dedykowanej ku temu platformie online odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem Kierunki Przyszłości 2021. Dołączyła do nas rekordowa liczba uczelni, bo jest ich aż 20!

Więcej…

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii.

Więcej…

Raport: 15 proc. studiujących na kierunkach informatycznych to kobiety

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Więcej…
  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania