• Patronują

 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

8 kwietnia 2017

Kampus Ochota UW, Wydział Fizyki UW, ul. Pasteura 5

Dzień Otwarty Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (DOKO)

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczyny, które rozważają studiowanie na kierunkach matematyczno-przyrodniczych do udziału w Dniu Otwartym Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (DOKO) w sobotę 8 kwietnia 2017 roku.

Jest to wspólne przedsięwzięcie wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Centrum Nowych Technologii, Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów i Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych.

W programie:

11:00–12:00

Inauguracja – dziekani o swoich wydziałach

12:15–17:00

Wydziałowe stoiska informacyjne, wykłady popularnonaukowe, warsztaty w laboratoriach, pokazy, gra terenowa, kawiarenka naukowa,

Większość atrakcji kierujemy do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. To niepowtarzalna okazja by nie tylko dopytać się o specyfikę studiów na naszych wydziałach, ale również obejrzeć laboratoria, czynnie uczestniczyć w warsztatach i pokazach czy spotkać się ze studentkami i studentami, by uzyskać wszelkie informacje z pierwszej ręki. Nie zabraknie też nauki poprzez zabawę – gra terenowa dostarczy nie tylko naukowych wrażeń.

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, który po raz kolejny bierze udział w akcji Dziewczyny do ścisłych przygotował oczywiście też coś specjalnego dla dziewczyn.

W kawiarence naukowej będzie kobiecy stolik, przy którym będzie można porozmawiać m. in. z laureatkami konkursu L'Oreal "Dla Kobiet i Nauki".

Szukajcie informacji na stronie wydarzenia – doko.mimuw.edu.pl oraz na facebook.com/DOKOUW

Rejestracja

Dodatkowe informacje

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację Dnia Otwartego Dla Dziewczyn na Uczelni:
Agata Meissner
Tel. 225532573
e-mail: agata.meissner@fuw.edu.pl

Dr hab. Krzysztof Turzyński, prodziekan ds. studenckich Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Nauka nie ma płci. Na sukces naukowy pracuje się wszakże często dziesiątkami lat, a to oznacza, że proporcje płci kadry naukowej odpowiadają często stosunkom społecznym z przeszłości. Tymczasem dziś Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego jest miejscem przyjaznym tak dla studentek, jak i dla studentów – i panie chętnie wybierają oferowane przez nas kierunki studiów, stanowiąc niemal połowę uczestników studiów. Widzę, że na Wydziale Fizyki Panie czują się bardzo dobrze i świetnie radzą sobie zarówno na tradycyjnych kierunkach studiów, takich jak fizyka czy astronomia, jak i na nowych, interdyscyplinarnych kierunkach: zastosowania fizyki w biologii, medycynie, inżynieria nanostruktur czy energetyka i chemia jądrowa. Wybierając studia związane z naukami ścisłymi, studentki doskonale wiedzą, że takie kształcenie przygotowuje je w najlepszy sposób do czekających je w życiu wyzwań i zapewnia swobodę wyboru dalszej drogi zawodowej.


Julia Lange
studentka II roku fizyki indywidualnej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Mój kierunek – fizyka indywidualna na Wydziale Fizyki UW – jest świetną opcją dla dziewczyn, które tak jak ja marzą o karierze fizyka teoretyka. Zajęcia są prowadzone w mniejszych grupach, co zapewnia indywidualne podejście do studenta. Przedmioty w pogłębiony sposób traktują o ciekawych zagadnieniach i najnowszych wynikach fizyki współczesnej. Już od pierwszego roku byłam zachęcana do angażowania się w prace grup badawczych na naszym Wydziale. Studia indywidualne dają również możliwość ścisłej współpracy z kadrą akademicką. Aktualnie pod okiem mojego opiekuna z Katedry Metod Matematycznych Fizyki w rozszerzonym zakresie uczę się geometrii różniczkowej oraz jej zastosowań w mechanice.


 • Partnerzy

 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania