• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

19 kwietnia 2018r.

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej,
ul.Janiszewskiego 8,
budynek D-20, sala 10-AC

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Co w praktyce oznacza, że #NiemożliweNieIstnieje? Czy w trakcie studiów można realizować swoje pasje i jednocześnie godzić to z sesjami egzaminacyjnymi? Jak osiągać wyznaczone cele? I dlaczego nauka i technologie potrzebują kobiet? A także o współpracy i zaangażowaniu w realizowanie projektów na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju usłyszycie od dziewczyn z PWR Racing TEAM – aktywnych studentek Politechniki Wrocławskiej. A później, podczas niecodziennej podróży po kampusie, będziecie mogli się przekonać, dlaczego #najlepiejPWr.

Zapraszamy Was na spotkanie w wyjątkowym gronie oraz grę miejską „Innowacja jest Kobietą!” na kampusie PWr https://www.facebook.com/events/2050642815212281/, które organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

Jeżeli jesteś uczennicą szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, to zbierz drużynę składającą się z 6 osób, wyślij zgłoszenie i weź udział w naszym wydarzeniu.


Termin i miejsce:

19 kwietnia 2018 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10.00 do 15.00.


W programie:

 • „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji
 • „Niemożliwe nie istnieje" – prezentacja studentek z zespołu PWR Racing Team, które łączy ten sam cel – budowa bolidu wyścigowego i start w międzynarodowych zawodach Formula Student
 • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej „Innowacja jest Kobietą!”
 • Atrakcje i prezentacje przygotowane przez studentów z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej

Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe Politechniki Wrocławskiej. Realizacja poszczególnych etapów gry przez uczestników udokumentowana będzie na specjalnie przygotowanych kartach. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy.

Z drużyn, które wezmą udział w grze, jury wyłoni i nagrodzi:

 • 3 drużyny, które najszybciej przejdą całą trasę i udokumentują realizację wszystkich zadań;
 • 1 drużynę, która będzie najbardziej aktywna na wydarzeniu na Facebooku, utworzonym przez PWr;
 • 1 drużynę, która zostanie nagrodzona za całokształt pracy zespołowej (w tym przypadku decydujący głos będą mieli liderzy z kół naukowych).

Regulamin gry miejskiej i formularz zgłoszenia można pobrać ze strony Politechniki Wrocławskiej: http://pwr.edu.pl/kandydaci/dziewczyny-na-politechniki

Kontakt i zapisy (do 15 kwietnia 2018 r.)*:
Magdalena Dyderska, Dział Informacji i Promocji PWr
tel. 71 320 42 20, 603 474 49 84
e-mail: magdalena.dyderska@pwr.edu.pl

* Zapisy – wysłanie formularza zgłoszeniowego

Prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej

Tylko w tym roku akademickim studentki na Politechnice Wrocławskiej zdobyły 13 stypendiów ministra na 36 przyznanych wyróżnień. To najlepszy dowód, że dziewczyny na politechnikach radzą sobie doskonale. A Politechnika Wrocławska jest dobrym miejscem na studia dla młodych zdolnych ludzi, niezależnie od płci. Liczą się Wasze: intelekt, praca, pasja. My dajemy wiedzę, stwarzamy Wam możliwości i warunki rozwoju, zdobycia wykształcenia, ciekawego zawodu, wyjazdów na stypendia zagraniczne, prowadzenia badań naukowych i publikowania ich wyników jeszcze w trakcie studiów.

Z danych naszego Biura Karier wynika, że absolwenci Politechniki Wrocławskiej nie mają problemów ze znalezieniem pracy, odnajdują się nie tylko na polskim rynku, ale i tym europejskim. Absolwenci Politechniki Wrocławskiej to ludzie dobrze wykształceni, mający solidne podstawy merytoryczne, umiejący się uczyć i dostosowywać do potrzeb rynku pracy. Dlatego warto u nas studiować.


Anna Mycek
studentka II roku mechaniki i budowy maszyn, Wydział Mechaniczny

Wiele czynników wpłynęło na to, że wybrałam Politechnikę Wrocławską, ale to możliwości były tymi najważniejszymi. Możliwości poszerzania swojej wiedzy na studiach i poza nimi, możliwości poznawania nowych, wspaniałych ludzi, zarówno wśród innych studentów, jak i wykładowców. Wreszcie możliwości, które czekają na mnie po zakończeniu studiów.

Jako studentka dołączyłam do PWR Racing Team – koła naukowego budującego bolidy wyścigowe. Również działalność tego zespołu skłoniła mnie do wyboru Politechniki Wrocławskiej. Mogę tutaj połączyć zdobywanie wiedzy ze swoją pasją – motoryzacją. Obecnie, jako lider działu marketingu, uczę się zarządzania zespołem, wyznaczania celów oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.


 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania