• Patronują

 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

30 MARCA 2017 r.

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej
ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, sala 10-AC

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Dziewczyny na politechniki!

Jak to się robi na PWr? Jak godzić naukę ze sportem, budową samolotów bezzałogowych oraz konstruowaniem bolidów i dobrze się przy tym bawić? Jak wybrać właściwy kierunek studiów i dlaczego tu? O kobietach na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju najpierw usłyszycie od kobiet - aktywnych studentek Politechniki Wrocławskiej. A później, podczas małej podróży po kampusie, zobaczycie co to znaczy, że niemożliwe nie istnieje.

Wyjątkowe spotkanie w wyjątkowym gronie oraz gra miejska Innowacja jest Kobietą! na kampusie PWr, organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji Dziewczyny na politechniki!.

Jeżeli jesteś uczennicą szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, to zbierz drużynę składającą się z 6 osób, wyślij zgłoszenie i weź udział w naszym wydarzeniu.

Termin i miejsce:

30 marca 2017 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10.00 do 14.00.

W programie:

 • Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji
 • Niemożliwe nie istnieje – prezentacja studentek: Katarzyny Dudek, Marty Marciniuk oraz Magdaleny Miś
 • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej Innowacja jest Kobietą!

Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe Politechniki Wrocławskiej. Realizacja poszczególnych etapów gry przez uczestników udokumentowana będzie na specjalnie przygotowanych kartach. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy.

Z drużyn, które wezmą udział w grze, jury wyłoni i nagrodzi:

 • 3 drużyny, które najszybciej przejdą całą trasę i udokumentują realizację wszystkich zadań;
 • 1 drużynę, która będzie najbardziej aktywna na wydarzeniu na Facebooku, utworzonym przez PWr;
 • 1 drużynę, która zostanie nagrodzona za całokształt pracy zespołowej (w tym przypadku decydujący głos będą mieli liderzy z kół naukowych).

Wydarzenie będzie relacjonowało Akademickie Radio LUZ, które na czas naszego spotkania przeniesie swoją chilloutową strefę do Centrum Kongresowego PWr. Na antenie 91,6FM będziemy rozmawiać o kobietach na uczelniach technicznych, nauce i nowych technologiach, słuchać dobrej muzyki, a także wypoczywać oraz dzielić się pozytywną energią.

Regulamin gry miejskiej i formularz zgłoszenia można pobrać ze strony Politechniki Wrocławskiej: www.pwr.edu.pl/kandydaci/dziewczyny-na-politechniki

Kontakt i zapisy (do 28 marca 2017 r.)*:

Magdalena Dyderska, Dział Marketingu i Promocji PWr
tel. 71 320 42 20, 603 474 49 84
e-mail: magdalena.dyderska@pwr.edu.pl

* Zapisy – wysłanie formularza zgłoszeniowego

Rejestracja

Prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej

Jeśli chodzi o dziewczyny na Politechnice Wrocławskiej, to w tym roku zdobyły 11 stypendiów ministra na 32 przyznane. To najlepszy dowód, że dziewczyny na politechnikach radzą sobie doskonale. A Politechnika Wrocławska jest dobrym miejscem na studia dla młodych zdolnych ludzi, niezależnie od płci. Liczą się Wasze: intelekt, praca, pasja. My dajemy wiedzę, stwarzamy Wam możliwości i warunki rozwoju, zdobycia wykształcenia, ciekawego zawodu, wyjazdów na stypendia zagraniczne, prowadzenia badań naukowych i publikowania ich wyników jeszcze w trakcie studiów.

Z danych naszego Biura Karier wynika, że absolwenci Politechniki Wrocławskiej nie mają problemów ze znalezieniem pracy, odnajdują się nie tylko na polskim rynku, ale i tym europejskim. Absolwenci Politechniki Wrocławskiej to ludzie dobrze wykształceni, mający solidne podstawy merytoryczne, umiejący się uczyć i dostosowywać do potrzeb rynku pracy. Dlatego warto u nas studiować.


Katarzyna Dudek
Wydział Informatyki i Zarządzania, zarządzanie (I rok) oraz inżynieria systemów (II rok)

Dlaczego wybrałam Politechnikę Wrocławską? Ponieważ pozwala mi na zdobywanie wykształcenia i realizację moich pasji równocześnie. Studia łączę ze swoim zamiłowaniem do sportu. Dwa lata temu, zupełnym przypadkiem, dołączyłam do „Ósemki PWr”, czyli sekcji wioślarskiej oraz do sekcji pływackiej naszej uczelni. Ktoś może zapytać, co w tym takiego szczególnego? Co mi to daje? Okazuje się, że bardzo wiele. Obecnie, jako wiceprezes, mogę sprawdzić się w zarządzaniu dużą grupą ludzi oraz własnym czasem. Uczę się rozwiązywać sytuacje, wydawałoby się, bez wyjścia.

Sport uczy mnie także systematyczności, wytrwałości oraz dostosowania do panujących trudnych warunków, jak np. treningi o szóstej rano czy zawody odbywające się na rzece w deszczu. Uczy również, jak pogodzić studia, pracę, życie prywatne. Okazuje się, że wszystko jest możliwe. Trzeba tylko znaleźć coś, co sprawia dużo radości – ja znalazłam!


 • Partnerzy

 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania