• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

7 kwietnia 2018 r.

Gmach Główny
Pl. Politechniki 1
00-661 Warszawa
Kampus Centralny PW

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Politechnika Warszawska zaprasza wszystkie uczennice i uczniów ostatnich klas szkół średnich oraz wszystkich tych, którzy myślą o studiach na PW do uczestnictwa w Drzwiach Otwartych Politechniki Warszawskiej.

Podczas wydarzenia każdy będzie mógł wziąć udział w:

 • spotkaniu informacyjnym "Dlaczego warto studiować w Politechnice Warszawskiej i co zrobić, aby stać się jej studentem?"
 • prezentacji oferty dydaktycznej na stoiskach poszczególnych wydziałów w Dużej Auli
 • rozmowach i dyskusjach z już studiującymi starszymi kolegami oraz nauczycielami akademickimi
 • zwiedzaniu laboratoriów naukowych i dydaktycznych poszczególnych Wydziałów.

Na tę okazję przygotowana zostanie również specjalna gra terenowa, której celem jest nie tylko odkrycie przed przyszłymi studentami tajemnic kampusu, ale także zapoznanie uczestników z nazwiskami kobiet, które odcisnęły swój ślad w tworzeniu nauki, a które mimo wspaniałych wynalazków, jakie stworzyły i swoich wielkich odkryć pozostały incognito. Każdy, kto ukończy grę do domu wróci z nagrodą.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą mogli przymierzyć się do legitymacji PW (dosłownie), zrobić sobie „legitymacyjne” zdjęcie i wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Program ogólnouczelniany

09.00-14.00

Duża Aula
Stoiska wszystkich wydziałów – możliwość konsultacji, rozmowy ze studentami z danego wydziału

10.00-11.00

Mała Aula
Spotkanie informacyjne "Dlaczego warto studiować w Politechnice Warszawskiej i co zrobić, aby stać się jej studentem?"

11.00-15.00

Kampus Centralny
Gra miejska na terenie kampusu

Dodatkowe informacje (dot. programu ogólnouczelnianego)

Wkrótce więcej informacji o grze oraz link do zapisów.


Dodatkowe informacje (dot. programów Dnia Otwartego na Wydziałach)

O godzinie 12.30 rozpoczynają się spotkania na wydziałach. Każdy może odwiedzić wydział, który go interesuje. Adresy wydziałów znaleźć można na stronie: https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Wydzialy


Uwagi, dodatkowe informacje (dot. Dnia Otwartego Dla Dziewczyn - generalnie)

Wszystkie spotkania i atrakcje dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Dzień Otwarty Dla Dziewczyn organizowany jest w ramach Drzwi Otwartych Politechniki Warszawskiej, które odbywają się w dniach 7-8 kwietnia.


Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej

Zawrotne tempo cyfrowej rewolucji sprawia, że przyszłość w dużym stopniu zależeć będzie nie tylko od ludzi. Dlatego tak ważne jest współdziałanie – kobiet i mężczyzn – równorzędnych partnerów w kreowaniu rzeczywistości. Nowe technologie nie są już wyłącznie męską domeną. Kluczowe są kompetencje. Odzwierciedleniem naukowych osiągnięć studentek Politechniki Warszawskiej są liczne nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych.

To również dzięki nim dyplom Uczelni jest rozpoznawalny na całym świecie, a akcja „Dziewczyny na Politechniki” cieszy się powodzeniem. Zachęcam do wzięcia w niej udziału!


Natalia Strawa, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku Me- chanika i Budowa Maszyn

W szkole zawsze najbardziej interesowały mnie przedmioty ścisłe, w szczególności matematyka i fizyka, a w wolnych chwilach oglądałam wyścigi Formuły 1. Kiedy na początku nauki w liceum przejrzałam ofertę studiów Politechniki Warszawskiej, od razu wiedziałam, że znalazłam swój wymarzony kierunek. Z perspektywy czasu jeszcze bardziej doceniam trafność swojego wyboru. Oprócz samych studiów, PW daje wiele możliwości do rozwoju swoich zainteresowań, np. poprzez działalność w kołach naukowych, dlatego od początku studiów jestem członkiem Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, z którym osiągałam sukcesy na zawodach międzynarodowych. Natomiast z zespołem Hyper Poland University Team stworzyliśmy prototyp pojazdu Hyperloop i na zaproszenie Elona Muska pojechaliśmy na zawody w siedzibie firmy SpaceX w Kalifornii. Teraz, po zakończeniu studiów inżynierskich na kierunku AiR, rozpoczynam studiowanie na Mechanice i Budowie Maszyn.


 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania