• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

W ramach tegorocznej akcji Dziewczyny na Politechniki, Politechnika Warszawska zaprasza wszystkie kandydatki i kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów na PW na specjalne spotkanie, zatytułowane „PW kobiecymi oczami”, które odbędzie się 6 kwietnia w Gmachu Głównym, podczas Drzwi Otwartych. Spotkanie będzie przede wszystkim okazją do rozmów o studiach i dodatkowych możliwościach rozwoju pasji i umiejętności na Politechnice Warszawskiej. To również szansa na spojrzenie na Politechnikę Warszawską oczami naszych studentek, poznanie ich perspektywy na wybrane aspekty studiowania na uczelni technicznej, a także networking ze starszymi koleżankami.

Podczas dwudniowych Drzwi Otwartych wszyscy kandydaci będą mieli możliwość poznania oferty poszczególnych wydziałów, a także wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dot. rekrutacji na studia.

Serdecznie zapraszamy również na specjalnie przygotowaną na tę okazję grę terenową „Portal Kandydata – Wejdź do Świata PW”. Biorący udział w grze, za pomocą tajemniczych przejść, do których dostęp możliwy jest tylko po rozwiązaniu zagadki, będą mogli przenosić się w czasie i przestrzeni, aby ostatecznie przez specjalny portal wejść do świata PW. Gra będzie miała na celu przede wszystkim zapoznanie uczestników z historią Politechniki Warszawskiej, zakamarkami Kampusu Centralnego, ale także zapewnienie naukowej rozrywki.

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia innowacyjnej gospodarki nie są możliwe bez efektywnego wykorzystania kreatywności i przedsiębiorczości osób uzdolnionych. Zadaniem Politechniki Warszawskiej jest wyzwolenie potencjału tych talentów w zakresie innowacji technicznych, gdzie kobiety mają równoważny z mężczyznami wkład w rozwój. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja akcji „Dziewczyny na Politechniki” zainspiruje jeszcze więcej kobiet do podjęcia studiów w naszej Uczelni.


Kornelia Łukojć
I rok studia magisterskie Informatyka Stosowana, Wydział Elektryczny

Siłą napędzającą moje wszystkie działania jest niesłabnąca ambicja do tworzenia nowych rzeczy. Swój wolny czas poświęcam na tworzenie projektów w Kole Naukowym Robotyków KNR. Największą dumę dostarczają mi moje roboty Minisumo - Rolek i Wisienka, z którymi startuję na zawodach w całej Polsce. W Kole współtworzyłam również oprogramowanie dla samochodu autonomicznego, który wygrał zawody IARCC 2018 w Kanadzie i rywalizował we Włoszech i Niemczech. Jestem laureatką takich programów jak Nowe Technologie Dla Dziewczyn, czy Lean in STEM, organizowanych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wierzę, że wszystko jest możliwe. Wystarczą chęci zmieszane ze szczyptą czasu i pomnożone przez kreatywność.


Paulina Król

Punkt informacyjny
Politechnika Warszawska

Paulina Król
tel. 22 234 57 33
paulina.krol@pw.edu.pl

 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania