• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

11 kwietnia 2019r.

Centrum Edukacyjno-Kongresowe, ul. Konarskiego 18B; Centrum Nowych Technologii, ul. Konarskiego 22B oraz wszystkie wydziały na kampusie Politechniki Śląskiej

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn rozpocznie się 11 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00.

Pierwsza część, oficjalna, będzie polegała na pokazach i wykładach.

Następnie odwiedzające Politechnikę Śląską dziewczyny będą mogły spotkać się z przedstawicielami, pracownikami i studentami wszystkich wydziałów PŚ, porozmawiać i zadać pytania dotyczące studiów. Dodatkowo dziewczyny będą mogły spotkać się z przedstawicielkami i przedstawicielami firm związanych z IT, które wystąpią u nas jako partnerzy wydarzenia.

Będą też na miejscu obecne studenckie koła naukowe, które pokażą swoje prace, ciekawe projekty (drony, bolidy, eksperymenty chemiczne).

Kolejną częścią Dnia Otwartego Dla Dziewczyn będzie „bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Zwyciężczynie staną na podium i otrzymają nagrody z rąk władz Politechniki Śląskiej.

Ostatni punkt imprezy to możliwość odwiedzenia wybranych wydziałów.

Program ogólnouczelniany

10:00

Powitanie przez rektora CEK, aula A, Zapisy NIE

10:10

Prezentacja oferty edukacyjnej CEK, aula A,Zapisy NIE

10:30

Prezentacja zasad rekrutacji CEK, aula A,Zapisy NIE

11:00

Odwiedzanie stoisk wydziałowych oraz Studenckich Kół Naukowych CEK, korytarze na parterze i I piętrze,Zapisy NIE

12:00

Bieg w kasku wokół CNT,Zapisy TAK

13:30

Zwiedzanie wydziałów kampus,Zapisy NIE

14:30

Zwiedzanie wydziałów, kampus,Zapisy NIE

Dodatkowe informacje
dot. programów Dnia Otwartego na Wydziałach

Od godz. 13.30 możliwość odwiedzenia wszystkich wydziałów Politechniki Śląskiej w dwóch kolejnych turach


Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację Dnia Otwartego Dla Dziewczyn na Uczelni:

Magdalena Pawlaczek-Kowalska
Tel. 32 2371969
e-mail: magdalena.pawlaczek-kowalska@polsl.pl

Prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej

Szanowne Panie, serdecznie zapraszamy na Politechnikę Śląską, uczelnię przyjazną i otwartą, która czeka na wszystkich chłonnych wiedzy i chcących rozwijać własne pasje i zainteresowania.

Panuje przekonanie, że nauki ścisłe są raczej męską domeną. Nic bardziej mylnego. Są one dla wszystkich ciekawych świata i wiedzy, dzięki której ma się realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Ze swej strony gwarantujemy ciekawe programy nauczania, świetnie wyposażone laboratoria oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę. Już dziś Panie stanowią ponad 34% naszych studentów na studiach I i II stopnia oraz ponad 40% na studiach doktoranckich. Kobiet nie brakuje także na wszystkich szczeblach uczelnianej hierarchii.

W naszej ofercie edukacyjnej znajdą Panie zarówno kierunki techniczne jak i humanistyczne, a nawet artystyczne. Nasze absolwentki odnoszą sukcesy na wielu polach: skutecznie zarządzają firmami, realizują się w międzynarodowych zespołach badawczych czy zdobywają doświadczenie jako autorki innowacyjnych rozwiązań. Solidne wykształcenie oraz praktyki w zaawansowanych technologicznie firmach z otoczenia społeczno-gospodarczego powodują, że rynek pracy stoi otworem przed absolwentkami Politechniki Śląskiej.


Magdalena Zorychta
doktorantka, Wydział Mechaniczny Technologiczny Inżynieria Materiałowa

Być kobietą, być kobietą... a jeszcze lepiej być wykształconą kobietą! Jako doktorantka Politechniki Śląskiej Wydziału Mechanicznego Technologicznego na kierunku Inżynieria Materiałowa mam możliwość realizowania swoich pasji związanych ze stomatologią oraz osiągania sukcesów naukowych i dydaktycznych, m. in. będąc laureatką 4 Złotych Kred w kategorii Najlepszy Doktorant.

Dzięki możliwościom jakie daje moja Alma Mater, zostałam pierwszą w historii kobietą z Województwa Śląskiego działającą w najwyższych strukturach organizacji doktoranckich, czyli w Krajowej Reprezentacji Doktorantów pełniąc, m. in. funkcję Członka Zarządu. Jestem przekonana, że również i Ty możesz uwierzyć w swoje możliwości i podążać ścieżkami swojej kariery, zarówno tymi małymi, jak i tymi dużymi!

Jestem dumna, że kontynuuję trzypokoleniową rodzinną tradycję bycia studentem Politechniki Śląskiej - uczelni, która zawsze cieszyła się wielkim uznaniem i szacunkiem.

Drogie dziewczyny, warto uwierzyć w siebie! Warto być wykształconą kobietą! Warto być studentką Politechniki Śląskiej!


Magdalena Pawlaczek-Kowalska

Punkt informacyjny
Politechnika Śląska

Magdalena Pawlaczek-Kowalska
tel. 32 237 19 69
magdalena.pawlaczek-kowalska@polsl.pl

 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania