• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

19 kwietnia 2018r.

Politechnika Opolska
Prószkowska 76, bud. 3

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Program ogólnouczelniany

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, SKN Grupa .NET PO
9.00-11.00

Warsztaty komputerowe dla dziewczyn

Miejsce: Prószkowska 76, bud. 3
Wymagane zapisy - 15 osób.

9.00-11.00

Warsztaty komputerowe dla dziewczyn

Miejsce: Prószkowska 76, bud. 3
Wymagane zapisy - 15 osób.

Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, AZS Politechnika Opolska
12.00

BIEG W KASKU

Miejsce: Błonia przy Wydziale Mechanicznym, ul. Mikołajczyka
Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Program

Prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf
rektor Politechniki Opolskiej

Politechnika Opolska nie dzieli swoich studentów na dziewczyny i chłopców, Polaków i cudzoziemców, sprawnych i niepełnosprawnych. Wszyscy wspólnie uczą się, bawią i wspierają, a im bardziej różnorodną tworzą mozaikę – tym bogatsza jest uczelnia, miasto i oni sami. Ostatnio rozmawiamy o współpracy ze środowiskiem akademickim Kazachstanu. Obecny ambasador tego olbrzymiego państwa, pan Margułan Baimukhan, języka polskiego nauczył się właśnie na naszej uczelni i goszcząc u nas po latach, odwiedził swój dawny pokój w akademiku.

Zapraszam do wzięcia udziału w Dniu Otwartym na Politechnice Opolskiej. Zobaczycie nowoczesne laboratoria, posłuchacie ciekawych wykładów i zobaczycie, jak mieszkają przyszli dyplomaci, inżynierowie i eksperci ponad dwudziestu dziedzin wiedzy. Ich też nie dzielimy na męskie i damskie. Dziewczyny sprawdzają się w każdej z nich.


Paulina Wuczkowska
III rok informatyki, na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej

Moją przygodę z informatyką zaczęłam po maturze, kiedy po profilu humanistycznym zdecydowałam, że warto spróbować czegoś innego. I tak niesiona impulsem zaniosłam dokumenty na Politechnikę Opolską, mój wybór padł na informatykę w języku angielskim. Już w pierwszym dniu wykładowca chciał poznać nasze umiejętności i poprosił o napisanie prostego programu. Ja, nie wiedząc nawet czym jest „int”, siedziałam dniami i nocami próbując nadrobić zaległości. Napisałam swoją pierwszą grę, a za nią następną i następną – tak poznałam swoją nową pasję.

Dziś uczęszczam na kilka kół naukowych z rożnych dziedzin technicznych, aby moc rozwijać się na wielu płaszczyznach, prowadzę zajęcia dla uczniów szkół średnich, aby pokazać jak programowanie może być proste, dodatkowo kolejny rok uczestniczę w akcji Dziewczyny na Politechniki. Aby jeszcze bardziej się inspirować, staram się jeździć na wszystkie wydarzenia tworzone przez fundację Perspektywy w tym Tech Camp, który niesamowicie mnie zainspirował do kolejnych działań.


 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania