Dziewczyny na statki! (i nie tylko)

data:4 kwietnia

miejsce:

Politechnika Morska w Szczecinie

⏰Już 4 i 5 kwietnia w godz. 10.00 – 13.00 Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza (nie tylko!) dziewczyny na Dni Otwarte. Kandydatki i kandydaci będą mogli zwiedzać budynek politechniki, przybić „piątkę” maskotce uczelni – morświnowi, a także wejść na pokład statku Nawigator XXI i wraz z Kapitanem obejrzeć mostek nawigacyjny!

🏆 Tymczasem poznajcie Ambasadorkę akcji „Dziewczyny na politechniki!” – Wiktorię Krakowską, studentkę III roku na kierunku nawigacja, specjalność transport morski, na Politechnika Morska w Szczecinie: „Na naszej uczelni widać coraz więcej dziewczyn wśród studentek. Nie ma między nami rywalizacji czy zazdrości, jaka często przypisywana jest kobietom, przeciwnie: łączymy swoje siły, pokazujemy, że dziewczyny potrafią. Łączy nas to, że jesteśmy niezależne, dążymy do sukcesu i wiemy, że sobie poradzimy w typowo męskim wciąż środowisku. Praca na statku (a wcześniej studia do takiej pracy przygotowujące) jest o tyle trudna, że z jednej strony nie można tu wychodzić przed szereg, czyli trzeba się stosować do pewnych schematów, zasad, procedur, ale z drugiej strony trzeba dać się poznać, udowodnić, że ci zależy, zaangażować się.”